Selçuklu Belediyesi Sarsıntı Acısının Yaşandığı Hatay’a Araç ve İşçi Gönderdi

Selçuklu Belediyesi merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve 10 ilin etkilendiği zelzelede büyük hasar gören...

Selçuklu Belediyesi Sarsıntı Acısının Yaşandığı Hatay’a Araç ve İşçi Gönderdi

Selçuklu Belediyesi merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve 10 ilin etkilendiği zelzelede büyük hasar gören Hatay’ın yaralarını sarmak için bölgeye araç, takım ve ekipman gönderdi.

Selçuklu Belediyesi merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan sarsıntının en şiddetli yaşandığı vilayetlerden biri olan Hatay’a yardım elini uzattı. Bölgedeki arama ve kurtarma çalışmalarına dayanak olmak hedefiyle hazırlanan ekskavatör, kepçe, kamyon, arazöz ve seyyar WC’den oluşan araç ve ekipmanlar görevlendirilen takımlarla birlikte yola çıktı. 

Deprem bölgesinin her türlü gereksiniminin karşılanması noktasında seferber olduklarını tabir eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, zelzeleden etkilenen vilayetlere ve tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunurken“Depremin açtığı yarayı birlik ve beraberlik içerisinde saracağız” dedi.

Başkan Pekyatırmacı,“Tüm ekipmanlarımız sarsıntı bölgesi için yola çıktı”

1999 Gölcük sarsıntısından sonra en şiddetli zelzelesi yaşadık. Bütün ülkemize, Türkiye’mize, milletimize geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu hasarı da daima birlikte, birlik beraberlik içerisinde atlatacağız. El ele çabayı daima birlikte vereceğiz. Büyükşehir Belediyemizin Afet Uyum  Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Liderimizin riyasetinde 3 merkez ilçe birlikte toplandık ve sarsıntıyla ilgili değerlendirmeleri birlikte yapıyoruz. Hatay’a yardım noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bütün iş makinelerimizle, arazözlerimizle, seyyar WC’lerimizle, bütün ekipmanlarımızla, işçimizle, sarsıntı bölgesindeki muhtaçlıklar doğrultusunda oraya yardım noktasında göndermemiz gereken bütün ekipmanlarımızı yola çıkardık ve muhtaçlık epey da yol kaidelerine nazaran bu ekipmanların gönderilmesine devam ediyoruz. Olağan bu noktada ben bilhassa bir ikazda bulunmak istiyorum. Bilhassa şehirlerarası yollarda iş makinelerinin ve yardım gereçlerinin sarsıntı bölgesine sağlıklı bir formda ulaşabilmesi için yolların açık olması gerekiyor. Bütün vatandaşlarımızdan acil işi olmayan ve yola çıkmaması gereken vatandaşlarımızın yolları meşgul etmemesi gerektiğini de buradan söz etmek istiyorum. Zira ulaşım her şeyden kıymetli. Biz sarsıntı bölgesine ulaşamazsak yardım materyallerini iş makinelerini oraya ulaştıramazsak istediğimiz dayanağı elde etmemiz de mümkün değil. Bu yüzden yolların açık olması gerekiyor. Tüm vatandaşlarımıza buradan ihtarda bulunmak istiyorum. Lütfen yolları meşgul etmeyelim. İşi olmayan vatandaşlarımız bilhassa şehirlerarası yollarda bulunmasınlar. Doğal Kızılay’ımız kan bağışı için talepte bulundu. Bütün vatandaşlarımızı kan bağışına çağırıyoruz, davet ediyoruz. Bizler de belediyeler olarak bütün çalışanlarımızın kan bağışı yapması noktasında gruplarımızla birlikte bu çalışmayı da yürütüyoruz. Tekrar tüm milletimize Türkiye’mize geçmiş olsun diyorum. İnşallah birlik beraberlik içerisinde bu sıkıntı süreçleri de daima birlikte atlatacağız diyorum. Tekrar sarsıntıda canlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın kurtarılması için de inşallah en kısa müddette sonuç alırız diye dua ediyorum.” Dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı