Şanlıurfa'nın Kızılkoyun bölgesinde Ramazan davulları çalındı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında bu yıl sahurda davul çalamadıkları için bahşiş toplayamayan Ramazan davulcularının mağduriyetini giderdi.

Şanlıurfa'nın Kızılkoyun bölgesinde Ramazan davulları çalındı
21 Mayıs 2020 - 11:52
Reklam

Her yıl dört gözle bekledikleri Ramazan ayında davul çalamayan ve bahşiş toplayamayan davulculara Büyükşehir Belediyesi destek oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatıyla toplam 120 davulcuya Bin TL'lik destek yardımı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge doğrultusunda 'Davulcuların bahşişleri yerel yönetimler tarafından karşılanacak' kararının ardından düzenlenen etkinlikte Kızılkoyun Mağaraları önünde bir araya gelen davulcular muhteşem bir davul şova imza attı.

NEKROPOL KIZILKOYUN'DA MUHTEŞEM DAVUL ŞOV 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin verdiği desteğin ardından moral depolayan davulcular, Büyükşehir Belediyesi’nin turizme kazandırdığı dünyanın en büyük nekropolü olan Kızılkoyun Mağaraları önünde sosyal mesafe kurallarına da dikkat ederek muhteşem bir şova imza attılar. Etkinliğe katılan davulcular Büyükşehir Belediyesine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

URFA YAZAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum