Şanlıurfa'lılar İçin beklenen haber sonunda geldi...

Şanlıurfa’da bir anda artan ve yoğun bir şekilde devam etmekte olan sıcak havanın hafta sonuna doğru serinleyeceğini Meteoroloji Genel Müdürlüğünden öğrenildi.

Şanlıurfa'lılar İçin beklenen haber sonunda geldi...
22 Mayıs 2020 - 15:39
Reklam

Koronavirüs salgını sürecinde evde kalmak zorunda kalan Şanlıurfalı vatandaşlar son haftalarda haftalarda kendini yoğun bir şekilde göstermekte olan sıcaklıklar nedeniyle evde oturmakta sıkıntı çekmekteydi.

Şanlıurfa’da son bir haftadır yaşanan sıcaklıklar akıllara Haziran ve Temmuz ayı sıcaklıklarını getirdi. Yoğun bir şekilde kendini gösteren sıcaklar Mayıs ayında adeta yaz mevsimini yaşadı. Yaşanan bu sıcaklıklar ile birlikte birçok ilçede sıcaklıklar 35 derecenin üzerinde gösterirken Mayıs ayında görülen sıcaklıklar bunaltmaya devam ediyor. 

Sıcak günler devam ederken bir güzel haber ise Meteoroloji Genel Müdürlüğünden geldi. Meteorolojiden edinilen bilgi ile son günlerde artan sıcaklıklar Cuma ve Cumartesi günü yerini parçalı bulutlu bir duruma bırakacak. Parçalı bulutlu olması tahmin edilen Cuma ve Cumartesi günleri hava sıcaklığı 28 dereceye kadar düşecek. 

Hafta sonuna doğru hava sıcaklığının düşmesi beklenirken Pazar ve Pazartesi günleri ise havanın daha da serinleyerek yerini yağışlara bırakması tahmin ediliyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum