Şanlıurfa'da taziye evlerinde halılar kaldırıldı

Kentin önemli gündem maddelerinden olan taziye evlerindeki sorunlar konusunda Urfa Çalışma Grubu taziye evlerinde halıların kaldırılması için uzun süre verdiği mücadelede sona gelindi.

Şanlıurfa'da taziye evlerinde halılar kaldırıldı
15 Temmuz 2021 - 13:53
Reklam

Büyükşehir Meclisinde alınan karar ile taziye evlerinde halılar kaldırıldı, gelen kalabalık misafirlere yemek verilmemesi kararlaştırıldı ve kahveler karton fincanda ikram edilmeye başlandı.

Urfa Çalışma Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rüştü Öcal, Şanlıurfa’da bir çok taziye evlerinde halıların kaldırıldığını ve kahvelerin tek kullanımlık karton fincanlarda verilmeye başlandığını söyledi.

Başka Rüştü Öcal, taziye evlerinde daha önce de halılar varken, kalabalık kitleye yemek verildiğini ancak girişimler sonucunda yemeklerin çok yakın aile efradına ve bunun da 25 kişilik masalarda sınırlandırıldığını kaydetti.

Başkan Rüştü Öcal, başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliğine teşekkür ederek, emeği geçen herkesi tebrik etti.

Şanlıurfa’da vatandaşların şikâyetlerine neden olan taziye evlerindeki sorunları ilk olarak Urfa Çalışma Grubu gündeme taşımıştı. Urfa Çalışma Grubu 2019 yılının Haziran ayında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Şanlıurfa Valiliği’ne dilekçe vermişti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Araştırma ve İnceleme Komisyonu bir rapor hazırlamıştı.

URFA YAZAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum