Şanlıurfa'da sinyalize kavşak sayısı 80'e çıktı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kazaların en aza indirgenmesi amacıyla bu yıl 9 farklı kavşağa akıllı sinyalizasyon sistemi kurdu. Kurulan kavşaklarla birlikte kent genelindeki sinyalize kavşak sayısı 80'e çıkarıldı.

Şanlıurfa'da sinyalize kavşak sayısı 80'e çıktı
23 Eylül 2020 - 12:15
Reklam
Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa-Diyarbakır Karayolu güzergahındaki Balık ayağı Bulvarındaki Kavşağa uzaktan kontrollü akıllı sinyalizasyon sistemi kurdu.

Kurulan akıllı sinyalizasyon sistemiyle Büyükşehir Belediyesi, araçların yakıt ve zaman tasarrufunu sağlayacak.

KAVŞAK ÇALIŞMASI ÖNCESİ FİZİBİLİTE YAPILIYOR Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri önce akıllı kavşağa dönüştürülecek olan kavşakta belli bir dönem kavşak geometrisi, plastik delinatör ve dubalar dizayn ediliyor. Kalıcı kavşak geometrisi gözlemlendikten sonra kavşak bordür taşlarıyla yapılarak sürücülerin ve yayaların hizmetine sunuluyor. Ulaşım Daire Başkanlığı olarak 20 kavşağa daha sinyalize sistem kurulması için ön çalışmaların tamamlandığı bildirildi. URFA YAZAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yiğit Yıldız
    10 ay önce
    Haberlerinizi severek takip ed..Haberlerinizi severek takip ediyoruz. Bir Urfa'lı olarak bu kadar bilgiyi hızlıca öğrenmek beni çok mutlu ediyor.