Şanlıurfa'da Elektriğe Büyük İndirim

Şanlıurfa Organize Sanayi Müdürlü Yunus Emre Aksu'nun girişimleri ile Şanlıurfa OSB'deki Sanayiciler elektriği indirimli fiyattan kullanacak.

Şanlıurfa'da Elektriğe Büyük İndirim
08 Haziran 2020 - 16:20


Şanlıurfa'da sanayicilerin uzun yıllardır, şikayet ettiği yüksek fiyatlı sanayi elektriğine çözüm için Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu el atarak, Şanlıurfa OSB Yönetim Kurulu Üyesi M. Korkut Polat ile birlikte Dicle A.Ş. Genel Müdürülğü ile yaptığı ikili görüşmeler sonuncunda organize sanayideki fabrikalara indirimli elektrik enerjisi verilmesini sağladı.
 
Sanayicilerin enerji maliyetlerini en aza indirmek için Dicle A.Ş. Genel Müdürü Murat Karagüzel ve Pazarlama Müdürü Orçun Kutay ile Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu ve Şanlıurfa OSB Yönetim Kurulu Üyesi M. Korkut Polat görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda elektrik faturalarına yansıtılan %9,38 kar oranı %4,95 e çekilerek %50 oranında indirim sağlandı.
 
Alınan bilgiye göre, OSB'de faaliyet gösteren sanayi işletmelerinin yapılan görüşmeler sonucunda 2020 Aralık ayındada 2. indirim yapılarak % 2,90 kar oranı ile daha da indirimli elektrik enerji alacakları açıklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum