Şanlıurfa AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı istifa etti!

Şanlıurfa AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç, arkadaş grubunda yapmış olduğu paylaşım sosyal medyada gündem oldu. Saraç'a ait videonun tepki toplaması üzerine ilk açıklamayı yapan İl Gençlik Kolları Başkanı, istifa etti.

Şanlıurfa AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı istifa etti!
12 Temmuz 2020 - 14:41
Reklam
Şanlıurfa AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç'ın, özel arkadaş grubunda paylaştığı video tepki topladı.
Sosyal medyada hızla yayılan ve birçok tepkinin geldiği video sonrası ilk açıklamayı yapan İl Gençlik Kolları Başkanı, videonun 2 yıl öncesine ait olduğunu kaydetti.
'ASLA AŞAĞILAMAK AMACI GÜTMÜYOR' WhatsApp grubunda yapmış olduğu bir espri olduğunu öne süren Saraç, "Bundan 2 yıl önce kendi WhatsApp grubumdaki yapmış olduğum bir espri kötü niyetli bir şekilde sosyal medyada paylaşılmıştır. Ben burada bir kesimi aşağılayıcı ya da küçük düşürücü düşünerek kesinlikle hareket etmedim. Video gerçekten saf ve temiz bir niyet ile izlendiğinde ironi amaçlı çekilen bir video olduğu ve asla toplumun bir kesimini aşağılamak amacı gütmediği görülecektir" ifadelerini kullandı.

'GÖREVİMDEN AYRILIYORUM' Açıklamasının sonunda istifa ettiğini duyuran Saraç, şu sözlere yer verdi: "Gelinen noktada konunun davamıza, partimize ve gençlik kolları teşkilatlarımıza zarar verdiğini görmekteyim. Bu sebeple AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden, halkımdan ve bu davaya gönül vermiş dava arkadaşlarımdan özür dileyerek ayrıldığımı bildiriyorum." URFA YAZAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum