Şahan Gökbakar, Milyon Fest’in iptal edilmesine tepki gösterdi: Ne etti bu gençler size?

Türkiye’nin en büyük müzik şenlikleri ortasında yer alan ve bu yıl 1-4 Eylül günleri ortasında...

Şahan Gökbakar, Milyon Fest’in iptal edilmesine tepki gösterdi: Ne etti bu gençler size?

Türkiye’nin en büyük müzik şenlikleri ortasında yer alan ve bu yıl 1-4 Eylül günleri ortasında ikincisi düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği tarafından iptal edildi. Kararın gündem olmasıyla bir reaksiyon de komedyen Şahan Gökbakar’dan geldi.

“NE ETTİ BU GENÇLER SİZE?”

Gündeme dair mevzular hakkında yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Gökbakar, Twitter hesabından son aylarda iptal edilen konserlerin isimlerin paylaşarak reaksiyon gösterdi. Gökbakar, paylaşımında şu sözleri kullandı: “Ne etti bu gençler size… Hani kimseye ömür biçimi dayatılamazdı? Hani özgürlükler için gayret ediliyordu? Fethiye’deki Milyon Festi kaymakamlık, ‘ekolojik dengeyi bozabilir’ diye iptal etmiş. Tabiata ve ekolojiye olan yaklaşımları sebebiyle kendilerini tebrik ediyorum. Yaşasın ekolojik istikrar ve yaşasın onun koruyucusu kaymakamlar. Gençler ekolojiyi bozmayın…”

MİLYON FEST İPTAL EDİLDİ

Fethiye Belediyesi’nin takviyeleriyle 1-2-3-4 Eylül 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği tarafından iptal edildi. Husus ile ilgili açıklamalarda bulunan Fethiye Belediye Lideri Alim Karaca “Bu yıl yeniden çok hoş projelerimiz vardı. Lakin sabah valilikten aldığımız bir haberle üzüldük. Gençlerimizi İnlice Plajı’nda 16 sanatkarla buluşturacağımız Milyon Fest, valilik tarafından iptal edildi. Münasebeti yok. Biz idari mahkemeye başvuracağız. Kendine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor. Ancak Fethiye Belediyesi’nin İnlice Plajı’ndaki yapacağı konser iptal ediliyor. Bunu gençlerimizin takdirine sunuyorum” dedi.