Saat 21.00’i işaret eden Özdağ, Bakan Soylu ile ilgili videoyu paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ortasında yaşanan tansiyon devam...

Saat 21.00’i işaret eden Özdağ, Bakan Soylu ile ilgili videoyu paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ortasında yaşanan tansiyon devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Özdağ, Bakan Soylu ile telefonda karşılıklı küfürleştiklerini sav etmişti. Soylu ise “Gündeme gelmek için palavra dezenformasyon devam ediyor. Amerika’nın aparatıdır. Operasyon çocuğudur. Hangi konumu aldıkları apaçık ortadadır. Milletimiz prestij etmesin” tabirlerini kullanmıştı.

BİR HAFTA MÜDDET VERMİŞTİ

Bu kelamlar sonrası 16 Eylül’de bir görüntü paylaşan Özdağ, Bakan Soylu’nun kendisine yönelik bu suçlamaları konusunda “Sana bir hafta müddet. Bekleyeceğim, bu iddianı kanıtlaman gerekiyor” dedi.

“PARTİ KURMAK İÇİN ÇALIŞTIĞINI BİLİYORUM”

Öte yandan Soylu’nun yeni bir parti kurma hazırlığında olduğunu öne süren Özdağ, “Süleyman Soylu. Ankara ve İstanbul’da 2 ofis halinde parti kurma çalışmaları yürüttüğünü biliyorum. Lakin çok fazla eksikliklerin olduğunu biliyorsun. Eksikliklerinden bir tanesi bilhassa ABD, Almanya ve İngiltere ile münasebetlerdeki eksiklik, bunun farkındasın. Bu bağları düzeltmeye çalışıyorsun” tabirlerini kullandı.

SAAT 21:00’İ İŞARET ETTİ

Bir haftanın dolmasının akabinde Özdağ, yeni bir paylaşımda bulunarak “Sana bir hafta müddet vermiştim, mühlet doldu Süleyman! Bu akşam 21.00’de toplumsal medya hesaplarımdan yayınlayacağım görüntüyü izle” sözlerini kullandı.

BAKAN SOYLU’YA YÖNELİK AÇIKLAMADA BULUNDUĞU BİR GÖRÜNTÜ PAYLAŞTI

Saat 21.00’i işaret ettiğinde kelam verdiği üzere bir 10 dakikalık görüntü yayınlayan Özdağ, paylaşımına “Verdiğim bir hafta müddette ne yaptın Süleyman? Trol ordunu ve denetimindeki siteleri tetikçilik ve eski/yeni iftiralar için kullandın! Zafer Partisi iftiraları, hakaretleri, fiili engellemeleri aşarak yoluna devam edecek” notunu düştü.

GERİ ADIM ATMAYACAĞININ BİLDİRİSİNİ VERDİ

Videoda Zafer Partisi’nin sığınmacılarla ilgili siyaseti nedeniyle Bakan Soylu’nun çok rahatsız olduğunu söz eden Özdağ, geri adım atmayacağı bildirisini verdi.

“PARTİ KURMAK İÇİN ÇALIŞIYOR” ARGÜMANLARINI YİNELEDİ

Bakan Soylu’nun kendisine ilişkin bir troll ordusu kurduğunu sav eden Özdağ, “Kendisi her ne kadar siyaseti bırakacağını söylese de gerçek değil, AK Parti dışında bir partileşme uğraşı devam ediyor” dedi.