Resident Evil 4 Remake’in Mart 2023’te yayınlanacağı duyuruldu

PlayStation’ın internet sitesinde yayınladığı bildiride 2005 üretimli Resident Evil 4, birinci çıktığında aksiyon, endişe, çekim...

Resident Evil 4 Remake’in Mart 2023’te yayınlanacağı duyuruldu

PlayStation’ın internet sitesinde yayınladığı bildiride 2005 üretimli Resident Evil 4, birinci çıktığında aksiyon, endişe, çekim ve kaynak idaresi ögelerini birleştiren yeni oyun usulüyle Resident Evil serisinde ihtilal yaratmayı başardı ve bir sonraki oyunların ise standardını belirledi.

RESIDENT EVIL 4 REMAKE DUYURULDU

State of Play ile 2 Haziran’da duyurulan Resident Evil 4 Remake, 24 Mart 2023’te piyasaya sürüleceği açıklandı. İki dakikalık fragmanda endişe ve tansiyonun sınır safhada yaşanacağı Resident Evil 4 Remake’ten imgeler yayınlandı.

PlayStation’ın internet sitesinde yayınlanan açıklamada “Bu sefer oyun, yepyeni oyunun özünü korurken, 2023’e uygun bir hayatta kalma korkusu için en son teknolojiye sahip kaliteyi elde etmek için geliştiriliyor” dedi. “Oyunu serinin hayranlarına tanıdık hissettirmeyi ve birebir vakitte ona yeni bir his vermeyi amaçlıyoruz. Bu, oyunun kıssasını yine tasarlarken, istikametinin özünü koruyarak, grafikleri modernize ederek ve denetimleri çağdaş bir standarda güncelleyerek yapılıyor.”

RESIDENT EVIL 4 REMAKE NE VAKİT ÇIKACAK?

Resident Evil 4 Remake, 24 Mart 2023’te PlayStation 5, Xbox Series X ve PC için çıkış yapacak.

RESIDENT EVIL 4 ÖYKÜSÜ

Racoon City’deki biyolojik felaketten bu yana altı yıl geçti. Olaydan kurtulanlardan biri olan Leon S. Kennedy, direkt lidere rapor veren bir casus olarak işe alındı. Sırtında birden fazla vazife tecrübesi olan Leon, Amerika Birleşik Devletleri liderinin kaçırılan kızını kurtarmak için gönderilir. Onu, köylülerde vahim derecede yanlış bir şey olduğu tenha bir Avrupa köyüne kadar takip ediyor. Ve perde, bu yorucu hayatta kalma kaygı ve kurtarma kıssasında yükseliyor.

Resident Evil 4, hayat ve mevtin terör ve katarsis ile kesiştiği en son hayatta kalma endişe oyunudur. 24 Mart 2023’te yayınlanması planlanıyor.