PSİKOLOĞA GİTMEK PAHALI

PSİKOLOĞA GİTMEK PAHALI

Psikoloğa Gitmek Pahalı 
Son dönemlerde yaşanan ekonomik kriz ile birlikte kendi içimde o kadar sıkılmış “Sonum ne olacak?” diye o kadar dert edinip düşünüyorum ki işin içinden çıkamıyorum. Bu ruhsal bunalım içerisindeyken psikoloğa gitmek 450 TL olduğunu düşünürsek daha çok sıkıntı çekeceğim aşikar. Devlet hastanesinde bulunan psikoloğa gitmek içinde görüşme için size verilen süre 10 dakika. Her seansa gidiş gelişiminde tahmini on veya on beşinci seansında doktorunuza derdinizi anlatabileceksiniz. Bu durumda göz önüne alarak kitap okumaya ya da bir şeyler araştırmaya dönüyorum ama yapamıyorum çünkü beynim kendi içinde susmayan bir sese sahip ve bu verimliliğime ket vurduğu için bende yazarak rahatlamak ve sizinle dertleşmeyi tercih etme kararı aldım.
Bu zamana kadar hareketli biri olmadım. Sakin ve sessiz olmayı tercih ettim ve bununla mutlu oldum. Cemal Meriç'in dediği gibi “ İnsanlar kıyıcıydılar bende kitaplara kaçtım kelimelerle munisleştirmek istedim bu düşman  dünyayı.”  Ama gelin görün ki ülkemiz şartlarında çalışanlar değil, çalışmayıp çalışıyor gözükenler değer gördüğü için iş yerinde mobinge de maruz kaldım. Kendi başıma da olsa kendimi geliştirmek için yaptığım bütün eylemler görünmez de gelindi.

Sosyal medya da herhangi bir şekilde bilgi birikimi olmayan, insanlarla alay eden, link verip kaydırtan sizin daha çok harcamanıza ( Niteliksiz zaman ve para) sebep ve size bir katkısı olmayan insanları göklere çıkarıp, kendini bilime verenleri görmezden gelip, değer vermediğiniz ve varoluşsal sancılar çekmemize sebep olduğunuz için toplumda ki çoğu kesime kırgın ve kızgınım.

  Okulu uzattım. Ama içim de Peki sonra ne olacak sorusuna yanıt bulamıyorum ve neredeyse her gün içine düştüğüm bu soru kuyusuna düşmekten yoruldum, aynı zamanda verimliliğimi de etkiledi. Yapılan çeşitli torpil ile önüme geçenler, yalandan iş yapanlar, sosyolojiye sadece ders için çalışanlar araştırma yapmayan ve akademide bulunan sorunlu akademisyenler beni yormaya devam ediyor. 
Başka bir ülkede yaşayan yaşıtlarım acaba nereye tatile gitsek diye düşünüyor ama ben acaba ne yaparsam para kazanırım ek gelirim olur diye düşünüyorum. Aynı zamanda eğitimle birlikte kendime bir şeyler katmaya çalışıyorum. Maalesef coğrafya kaderdi sözü burada devreye giriyor. Ve Türkiye’de çalışkan değil ağzı iyi laf yapanlar daha iyi yerlere gelmeye devam ediyor. 
Sizden ricam bu ülkenin gençlerine iyi bir ülke bırakmak olan sorumluluğunuzu yeterli etkin bir şekilde getirmenizi istiyorum.