PEPE, GRT, IOTA İçin Şaşırtan Tahminler Yapıldı!

Kripto analisti Konstantin Kaiser MIOTA’da daha fazla çıkar olup olmadığına bakıyor. Analist Ibrahim Ajibade ise...

PEPE, GRT, IOTA İçin Şaşırtan Tahminler Yapıldı!

Kripto analisti Konstantin Kaiser MIOTA’da daha fazla çıkar olup olmadığına bakıyor. Analist Ibrahim Ajibade ise GRT fiyat kestirimini paylaşıyor. Kripto analisti Yashu Gola’ya nazaran, PEPE fiyat hareketi potansiyel yüzde 70 düşüşe işaret ediyor.

MIOTA Fibonacci düzeyinden ret gördü!

Salı günü MIOTA, lokal tepeden çekilen Fibonacci düzeltmesinin 0,5 düzeyini 0,2740 dolardan test etti. Token 0,2266 dolarlık bir fiyat noktasına ulaştı fakat o vakitten bu yana %12’nin üzerinde düşüş yaşadı. Fibonacci’nin 0,5 düzeyindeki dirençle birlikte 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) 0,2295 dolarda yer alıyor. Son olarak, 0,618 Fibonacci düzeyi olan altın oran direnci 0,2349 dolarda bulunuyor. IOTA’nın yine yükselişe geçmesi için tokenın bu dirençlerin üzerinde kararlı bir günlük kapanış yapması gerekiyor.

pepe grt iota icin sasirtan tahminler yapildi 0IOTA fiyat grafiği / Kaynak TradingView

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere MIOTA fiyatı biraz düştü. Lakin, şu anda 0,236 Fibonacci düzeyinin takviye bölgesi etrafında 0,1958 dolar düzeyinde seyrediyor. Bununla birlikte, hem 10 günlük EMA hem de 50 günlük EMA’nın 0,1966 dolar takviyesine sahip. Bu takviye bölgeleri etrafında konsolide olduktan sonra, tokenin direnç alanını kırmak için öbür bir atak yapması mümkün.

pepe grt iota icin sasirtan tahminler yapildi 1 slByCXeVIOTA fiyatı / Kaynak TradingView

GRT fiyat varsayımı: Gaye 0,18 dolara kayıyor

Balina yatırımcıları ortasındaki yükseliş faaliyeti göz önüne alındığında, GRT’nin önümüzdeki günlerde 0,18 dolara yükselmesi mümkün. Bununla birlikte, IntoTheBlock’un Küresel In/Out of The Money Around Price (GIOM) dataları, GRT’nin birinci büyük direnciyle 0,15 dolar civarında karşılaşacağını gösteriyor. Aşağıda vurgulandığı üzere, ortalama 0,15 dolar fiyatla 638 milyon GRT satın alan 13.220 yatırımcı bir satış duvarı oluşturabilir. Lakin, beklentiler doğrultusunda yükseliş momentumu devam ederse, fiyatın 0,18 dolara yanlışsız daha da düşmesi mümkün.

pepe grt iota icin sasirtan tahminler yapildi 2The Graph GIOM dataları, Mayıs 2023 / Kaynak IntoTheBlock

Öte yandan, GRT beklenmedik bir formda kritik 0,10 dolar takviye bölgesinin altına düşerse yükseliş varsayımı geçersiz olur. Fakat, ortalama 0,10 dolar fiyatla 1,52 milyar GRT satın alan 9.740 yatırımcı muhtemelen düşüşü önleyecektir. Bu dayanak düzeyini aşarsa GRT’nin 0,08 dolara hakikat geri çekilmesi beklenen. Lakin, bu durumun ihtimali yüksek değil.

PEPE, klasik bir dönüş formasyonu gösteriyor!

Teknik açıdan, PepeCoin’in mevcut düzeylerinden keskin bir düşüş görmesi mümkün. Bu düşüş görünümünün temelinde klasik baş ve omuz (H&S) formasyonu yatıyor. Teknik tahlil kullanan analistler, H&S formasyonunu bilmeyenler için bir aşağı dönüş göstergesi olarak görüyor. Fiyat ortak bir boyun çizgisi dayanağının üzerinde üç zirve oluşturduğunda oluşur. Bunlar “baş” olarak isimlendirilen ortadaki zirve, “sol omuz” ve “sağ omuz” olarak isimlendirilen öteki ikisinden daha yüksektir.

pepe grt iota icin sasirtan tahminler yapildi 3 CHZSveVvBaş ve omuz dağılımı / Kaynak: Forex Akademisi

H&S formasyonu, fiyat boyun çizgisinin altına düştükten sonra çözülür. Bu ortada, bir teknik tahlil kuralı olarak, yatırımcılar formasyonun aşağı taraflı maksadını baş ve boyun çizgisi ortasındaki azamî arayı kırılma noktasına ekleyerek ölçerler. 22 Mayıs’ta PEPE, H&S boyun çizgisinin altında, 0,00000156 dolar civarında kırıldı. Bu da aşağı istikametli gayesini Haziran ayında 0,00000041 dolar civarına, yani mevcut fiyat düzeylerinden yaklaşık %70 düşüşe koyuyor.

pepe grt iota icin sasirtan tahminler yapildi 4 dzAcLt2OPEPE 4 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Bu ortada, PEPE Haziran ayında bir toparlanma için 0,00000082 doları test etmesi muhtemel. Bu durumda H&S arızasının yarı yolda bitmesi mümkün. Mevcut fiyat düzeylerinden yaklaşık %30 düşüş gösteren bu düzey, Mayıs başında dayanak vazifesi gördü. Ayrıyeten PEPE’nin 0,786 Fibonacci çizgisine denk geliyor. Öte yandan, PEPE fiyatı H&S boyun çizgisini dayanak olarak geri alırsa, arıza senaryosu geçersiz olma riskiyle karşı karşıya kalacaktır.