Pendik’te çocuklar, Göbeklitepe’yi Masal Parkı’nda keşfediyor

Pendik‘te çocuklar, Göbeklitepe‘yi Masal Parkı’nda keşfediyor Pendik‘te Masal Parkı, çocuklara kapılarını açtı İSTANBUL – Pendik...

Pendik’te çocuklar, Göbeklitepe’yi Masal Parkı’nda keşfediyor

Pendik‘te çocuklar, Göbeklitepe‘yi Masal Parkı’nda keşfediyor

Pendik‘te Masal Parkı, çocuklara kapılarını açtı

İSTANBUL – Pendik Belediyesi tarafından çocuklara masal dünyasının kapılarını aralayan Masal Parkı, Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin’in iştirakiyle kapılarını açtı. Minikler, Göbeklitepe‘yi Masal Parkı’nda öğrenip alanda bulunan masal kahramanlarıyla doyasıya eğlendi.

Pendik Belediyesi, çocukların inançla ve keyifle oyun oynayabileceği alanları semte kazandırmaya devam ediyor. Pendik Belediyesi tarafından Kavakpınar Mahallesi Yeni Asır Caddesi üzerindeki 7 bin 876 metrekare alana kurulan ve çocuklara eşsiz ve eğlenceli bir tecrübe sunan Pendik Masal Parkı, resmi merasimle kapılarını açtı. Açılışa, Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin, yüzlerce çocuk ve aileleri katıldı. Çocuklara, masal dünyasının kapılarını aralayan ‘Pendik Masal Parkı’nda klâsik masal kahramanları, vakit tüneli, Rafadan Tayfa sokağı, oyun parkları, Keloğlan ve eşeği, dev saray, masal anlatan ağaç, çocuk oyun alanları, amfi tiyatro, yürüyüş yolları ve yeşil alanlar bulunurken eşsiz ve masalsı bir tecrübe yaşayan çocuklar doyasıya eğlendi. Renkli manzaralar oluşturan çocuklar, tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen Göbeklitepe‘nin minyatürünü gezerek Göbeklitepe‘yi öğrenme fırsatı yakaladı.

“Tarihi olarak Göbeklitepe‘nin simüle edilmiş biçimini buraya yerleştirdik”

Masal Parkı’nda tarihi Göbeklitepe‘nin minyatürünü de yerleştirdiklerini söyleyen Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin, “Gençlerimize ne yapsak azdır. Çocuklarımıza ne yapsak azdır. Onların gelişimine katkı sunmak ismine zati bir proje geliştirme fikrimiz vardı. O minvalde hem çizgi sinema kahramanlarının olduğu figürleri buraya yerleştirdik hem de tarihi olarak Göbeklitepe‘nin simüle edilmiş biçimini buraya yerleştirdik. Bilgi edinme ismine inşallah çocuklarımızın Urfa’ya gitmeden burada onu simüle edilmiş halde öğrenmesine katkı sunmaya çalıştık. Gerçekten çocuklarımız bu mevzularda çok ilgili alakalılar. Biz de çok şad kaldık. Onların memnunluğu, bizim mutluluğumuz. İnşallah onların mutluluklarına memnunluk katmaya devam edeceğiz” dedi.

” Çok hoş bir parkımız oldu”

Vatandaşlardan Yasemin Cankurt ise Pendik Belediye Lideri Ahmet Cin’e teşekkür ederek “Çocuklarımızla birlikte burada olmanın memnunluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Çok hoş bir parkımız oldu. Parkımızda Göbeklitepe ve Rafadan Tayfa’dan oluşan çok hoş bir alan oluşturulmuş. Çok beğendik. Çocuklarımız burada çok hoş vakit geçirecekler. Pendik Belediye Liderimize buradan çok teşekkür ediyoruz. Bu türlü hoş bir hizmeti bize sunduğu için” diye konuştu.

“Şu an Göbeklitepe’yi geziyoruz, çok sevdim”

Masal Parkı’na katılan çocuklardan Aleyna Uzun, “Annemle babamla, Masal Parkı’na geldik. Burayı çok sevdim. Ahmet Bey’e de çok teşekkür ederim bütün emekleri için. Şu an Göbeklitepe’yi geziyoruz. Çok sevdim burayı güzel ki gelmişiz.” tabirlerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / Muharrem Çam – Kültür Sanat