Oto Tamircilerden Kışlık Araç Bakımı Konusunda Uyarı

Şanlıurfa Evren sanayi sitesinde Oto tamircileri, kış mevsimi öncesi sürücülere araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları uyarısında bulunarak, kışlık bakımı ihmal eden araç sahiplerinin kışın oluşabilecek arızalar nedeniyle daha ağır faturalarla karşılaşabileceklerini söyledi.

Oto Tamircilerden Kışlık Araç Bakımı Konusunda Uyarı

Geçtiğimiz yıl en çetin kış mevsimini yaşayan Şanlıurfa’da ustalar sürücüleri uyararak araçlarının bakımlarının şimdiden yaptırmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

OTO TAMİRCİLERDEN KIŞLIK ARAÇ BAKIMI KONUSUNDA UYARI

Kentte araç sürücülerinin büyük çoğunluğu kış mevsiminde zor duruma düşmemek için kış mevsiminin yaklaşmasıyla beraber araçları için özellikle kış lastikleri ve antifriz hazırlıklarına başladılar.

Sürücülerin kışın yolda kalmamaları için antifriz seviye ve dereceleri, lastik diş derinlikleri, motor, aks ve ön takımlar başta olmak üzere detaylı olarak araç bakımının yapılmasının önemli olduğunu belirten oto tamir ve bakım ustaları, araç sahiplerinin, araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları noktasında uyarılarda bulundu.

ANTİFRİZ VE GENEL BAKIM ÇOK ÖNEMLİ

Kış öncesi araçlarda yapılacak bakımın önemine değinen Oto tamirci esnafı Abit Aslan, “Araç sahibinin mutlaka araçlarını kışa hazırlamalar gerekmektedir. Kış öncesi arabalarda antifriz, filtre ve cam sularını kontrol ediyoruz. Kış aylarında hem arabada buzlanma olmaması hem de motor sağlığı içi antifriz ve bakım çok önemli olan şeylerdir. Sürücüler kış ayı gelmeden bu bakımları yapmaları gerekir ki ilerde araçların da bir sıkıntı ve arıza yaşamasınlar. Şayet bakım ve kontrollerini yapmazlarsa birçok sorun ile karşılaşabilirler. Ayrıca her kış öncesi araçta yapılan bakım, motor ömrünü uzatıp arızaları en aza indiriyor.” dedi.