ÖSYM Mabel Matiz Sorusuna Soruşturma Açtı, Mabel Matiz: Sınandığım şeye bak

ÖSYM ilk sınavı olan Temel Yeterlilik Testi'nde Mabel Matiz sorusu gündem olmuştu. ÖSYM soruyla ilgili soruşturma açtı, Mabel Matiz soruşturma sonrası paylaşımda bulundu; "Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak" ifadesini kullandı.

ÖSYM Mabel Matiz Sorusuna Soruşturma Açtı, Mabel Matiz: Sınandığım şeye bak
04 Temmuz 2020 - 01:08

YKS sınavının ilk aşaması olan TYT sınavında Mabel Matiz'in Fırtınadayım şarkısının bir bölümü olan ''Gözümün gördüğü, göğsümün bildiği ile bir değil' cümlesinde anlatılmak istenen nedir?" sözleri bir soruda geçmişti. Adaylar sorudan dolayı dikkatlerinin dağıldığını ifade ettiler.

Gündem konusu haline gelen soru sonrası ÖSYM konuyla ilgili soruşturma başlattı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün konuyla ilgili açıklama yaptı; "2020 YKS'nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır. Sorumlu kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkartılacaktır" ifadelerini kullandı.

Mabel Matiz soruşturma sonrası paylaşımda bulundu;
''Selam. Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum. Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak. Eh, hayatın sınavları bitmez demiştim. Bir yoklama da buradan geldi.''  açıklaması yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum