Önümüzdeki Günlerde Artış Beklenen 5 Altcoin!

Cardano fiyatı, DEX hacmindeki artış ve yeni göğüs coin lansmanı ile yükseliyor. Shiba Inu, holder’ların...

Önümüzdeki Günlerde Artış Beklenen 5 Altcoin!

Cardano fiyatı, DEX hacmindeki artış ve yeni göğüs coin lansmanı ile yükseliyor. Shiba Inu, holder’ların borsalardan 44 trilyondan fazla token çekmesiyle toparlanmayı hedefliyor. Ağ aktivitesi ısınırken CryptoFaibik takma isimli analist nazaran, bu altcoin fiyat artışına hazırlanıyor. Kripto analisti Akash Girimath, LTC’nin patlamaya hazır olduğunu söylüyor. Analist Gregor Horvat ise MX Token’in ATH’ı hedeflediğini ileri sürüyor.

Cardano tabanlı DEX’ler ve göğüs coinler altcoin fiyat rallisini körüklüyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Cardano Blockchain Mayıs ayında süreç hacminde bir artış kaydetti. Blockchain’deki en büyük DEX olan Minswap’teki süreç hacmi Mayıs ayının başında 10 milyon dolar iken Salı günü 72 milyon dolara tırmandı.

onumuzdeki gunlerde artis beklenen 5 altcoin 0 IHINJPTrMinswap süreç hacmi

Minswap şu anda Cardano Blockchain’deki Toplam Kıymet Kilitli (TVL) en büyük DEX. Borsada 175 milyon dolar kıymetinde varlık var. Bu nedenle Minswap’teki faaliyetlerde değerli bir artış Cardano Blockchain’i etkiliyor. 24 saatlik süreç hacmi 8 milyon dolar olan bir göğüs coin olan SNEK, Cardano tabanlı DEX’ler Sundaeswap ve Minswap’te piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülmesinden bu yana SNEK fiyatı %268,71 oranında yükseldi. SNEK ticareti yapan piyasa iştirakçileri, Minswap’teki süreç hacmindeki artışa katkı yaptı.

Lansmanlarından bu yana, hem SNEK hem de BANK fiyatları yükseldi. Salı günü itibariyle birleşik piyasa bedeli 80 milyon dolar oldu. DEX süreçlerinden ve göğüs coin lansmanlarından kaynaklanan faaliyet telaşı Cardano’da bir ralliyi körükledi. ADA, Cuma günü 0,3535 dolardan basın vaktinde 0,38 dolara yükseldi. Altcoin, bu atılımında %7,5’lik bir artış gösterdi. Cardano’nun, DEX’lerin artan popülaritesi ve platformlarındaki göğüs coin lansmanları ile yükselmeye devam etmesi beklenen.

SHIB rezervleri borsalarda düşüşte, bu ne manaya geliyor?

Shiba Inu’nun kripto ticaret platformlarındaki rezervleri Mart ve Mayıs ayları ortasında %33 azaldı. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in datalarına nazaran, 30 Mayıs itibariyle kripto borsalarında 88,36 trilyon SHIB tokenı bulunuyordu. Öte yandan, bu sayı Mart ayındaki 132,89 trilyona kıyasla keskin bir düşüş gösterdi.

onumuzdeki gunlerde artis beklenen 5 altcoin 1Borsalardaki Shiba Inu arzı (siyah çizgi)

Grafik, borsa rezervleri azaldıkça üst adresler tarafından tutulan arzın arttığını gösteriyor. Bu da cüzdan yatırımcılarının ve SHIB holder’larının tokenları borsalardan çektiği manasına geliyor. Bu hareketler SHIB arzında düşüşe neden oldu. Bu da Shiba Inu’yu tutan cüzdan adreslerinin %65’inin su altında olduğu, yani gerçekleşmemiş ziyanlar üzerinde oturdukları bir vakitte satış baskısını hafifletti. Altcoin fiyatı yazı sırasında 0.00000870 dolar düzeyinde. Hasebiyle %31 SHIB holder’ı mevcut fiyat düzeyinde kârlı durumda.

onumuzdeki gunlerde artis beklenen 5 altcoin 2 yKYAyzdhSHIB holder’ları gerçekleşmemiş ziyanlar üzerinde oturuyor (zararda)

Ayrıca, 26 Mayıs’ta Shiba Inu adres aktivitesinde bir artış var. Artan adres aktivitesinin, göğüs coin’in fiyatında bir toparlanmayı desteklemesi mümkün. Glassnode bilgilerine nazaran, o gün 2.538 yeni Shiba Inu cüzdan adresi oluştu. Bu metrik, son üç ayda yeni adreslerdeki günlük en büyük artışa işaret ediyor.

onumuzdeki gunlerde artis beklenen 5 altcoin 3 qajVT8hdSHIB fiyatına (siyah çizgi) karşı Shiba Inu yeni adresleri (kırmızı çubuklar)

SHIB fiyatlarındaki düşüş, borsalardaki arzın azalması ve yaratılan büyük hacimli yeni adreslerle birleştiğinde, kısa vadede altcoin fiyatının toparlanması için bir katalizör vazifesi görmesi mümkün.

XRP ağında adres aktifliği artıyor, altcoin fiyat yükselişe hazır

Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in bilgilerine nazaran, XRP ağı son iki gün içinde tüm vakitlerin en büyük ikinci adres aktifliği artışını kaydetti. 18 Mart’ta XRP şimdiye kadarki en yüksek adres aktivitesini gördü. Ayrıyeten, bunu sonraki on gün içinde XRP fiyatında %45’lik bir yükseliş izledi. Tipik olarak, yüksek adres aktivitesi piyasa iştirakçileri ortasında varlığa yönelik talebin artmasıyla temaslıdır.

onumuzdeki gunlerde artis beklenen 5 altcoin 4 isL7rSLGXRP adres etkinliği

Yukarıdaki grafik, altcoin fiyatına karşı iki büyük faaliyet artışını gösteriyor. Ayrıyeten, Santiment’in bilgilerine nazaran XRP kripto ekosistemindeki öteki altcoin’lerden yavaşça ayrışmış durumda. Santiment, XRP’de %4’lük bir ayrışma kaydederek yaklaşan fiyat rallisi tezini destekliyor. Tarih tekerrür ederse, 18 Mart’a emsal bir senaryonun devreye girmesi muhtemel.

CryptoFaibik takma isimli teknik analist, XRP fiyatı için bir yükseliş tezi ileri sürüyor. Analist, XRP’de güçlü bir alım hacmi akışı öngörüyor. Ayrıyeten ona nazaran, boğalar varlığın fiyatını 0,5003 dolarlık iki yıllık azalan trend çizgisi direncini geçmeye hazır. Bu da bir kırılma ile sonuçlanıyor.

onumuzdeki gunlerde artis beklenen 5 altcoin 5 1VCWUU6WXRP üç günlük fiyat grafiği

Ancak, XRP fiyatı simetrik üçgen formasyonundan çıkamazsa, altcoin için yükseliş tezi geçersiz olur.

Litecoin fiyatı patlamaya hazır

LTC fiyatı dört aydır 98 dolar mahzurunu aşmak için uğraş ediyor. Kısa müddetli kırılmalar olsa da hiçbiri devam edemedi ve sert düzeltmelere yol açtı. En son geri çekilme LTC’yi 80 dolarlık takviye tabanını süpürmek için aşağı itti. Böylelikle, 75 dolarlık düşük bir seviyeyi belirledi. Şu ana kadar altcoin fiyatı yaklaşık %22’lik bir sıçrama yaptı. LTC, şu anda 91 dolardan süreç görüyor.

Önemli değişiklikleri Nispi Güç Endeksi (RSI) ve Harikulade Osilatör (AO) momentum göstergelerinden görmek mümkün. AO, sıfır düzeyinin üzerinde pak bir dönüş göstererek yükselen bir yükselişin varlığına işaret ediyor. Ayrıyeten RSI, azalan direnç düzeyine yaklaşırken ortalama düzeyin üzerinde bir toparlanma gösteriyor. İlgilenen yatırımcılar mevcut düzeylerde LTC biriktirmeye başlayabilir. Yükselişin teyidi, RSI azalan trend çizgisini aştığında gelecek. Bu türlü bir durumda, Litecoin fiyatının yükselişini başlatması mümkün. Bunun da 98 dolar pürüzünü bir dayanak tabanına dönüştürmesi mümkün. Bu gelişme, altcoin’in 120 dolarlık direnç düzeyini yine ziyaret etmesinin yolunu açacaktır. Toplamda bu hareket, LTC sahipleri için mevcut durumdan %32’lik bir kar manasına geliyor.

onumuzdeki gunlerde artis beklenen 5 altcoin 6 XWFS1M29LTC 3 günlük grafik

Altcoin fiyatı için görünüm makul olsa da, alıcıların gelip gelmeyeceğini kestirim etmek için şimdi çok erken. Öte yandan, Bitcoin fiyatı geçen haftanın en düşük düzeyi olan 25.764 doların altında satış durdurma likiditesini toplamaya hazır görünüyor. Şayet ayılar denetimi ele geçirir ve LTC’yi 80 doların altında üç günlük bir mum çubuğu kapanışı yapmaya zorlarsa, bu daha düşük bir taban oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Üstte bahsedilen takviye tabanının kırılmasının akabinde Litecoin fiyatı yaklaşık %20’lik bir düşüşle 64 dolara kadar gerileyebilir.

Bu altcoin tüm vakitlerin en yüksek düzeylerini hedefliyor

MX Token (MX) üzerinde etkileyici bir ralli fark ettik. Bunu en son 11 Ocak’ta, tamamlanmış daha büyük bir A-B-C düzeltmesi ve güçlü bir takviye bölgesi tespit etmiştik.

onumuzdeki gunlerde artis beklenen 5 altcoin 7 QIqu35ah

Bu ortada, bugün gördüğünüz üzere, MX Token esasen 3.00 düzeyinin üzerinde. Bu da fiyatı yakın gelecekte tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine geri gönderecek yükseliş onay düzeyi. Lakin, kısa vadeli geri çekilmelerin farkında olmayı unutmamak gerekiyor.

onumuzdeki gunlerde artis beklenen 5 altcoin 8 TikEwpC9