Onaylandı: Ripple Davasında Bu Tarih Bekleniyor!

Hem Ripple CEO’su Brad Garlinghouse hem de XRP yanlısı avukat Jeremy Hogan, SEC davasının ‘haftalar’...

Onaylandı: Ripple Davasında Bu Tarih Bekleniyor!

Hem Ripple CEO’su Brad Garlinghouse hem de XRP yanlısı avukat Jeremy Hogan, SEC davasının ‘haftalar’ içinde içinde sona erebileceğini doğruladı.

Ripple davası kritik evreye giriyor

SEC ve Ripple ortasındaki yasal çaba yaklaşık 2,5 yıldır çekişmeli olarak sürüyor. En son gelişmelerde mahkeme, SEC’in Hinman Belgeleri’ni mühürleme talebini reddetti. Bu doküman, eski bir SEC yöneticisi olan William Hinman’in 2018 yılında Ethereum hakkında söylediklerini içeriyor. Hinman bu tarihte ETH’nin menkul değer olmadığına ait açıklamalarda bulunmuştu.

19 Mayıs’ta mahkeme, Hinman Belgeleri’nin mühürlememesine, davada kanıt olarak kullanılmasına müsaade etti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bundan kısa bir mühlet sonra, davanın aylar değil haftalar içinde sona erebileceğini söyledi. ReDEFiNe Tomorrow 2023 konferansında yaptığı konuşmada, “Mahkemeden bu yıl bir karar göreceğimizden eminim. Aslında bunun aylar değil haftalar sonra biteceğini varsayım ediyorum” açıklamalarına yer verdi.

https://twitter.com/XRPnewt/status/1661547535062769669

Karar Temmuz ayında çıkabilir

Bununla birlikte, bir diğer kıymetli isim olan XRP yanlısı avukat Jeremy Hogan’da birebir beklentiyi lisana getirdi. Hogan, Ripple davasındaki yargıcın yaklaşık her 9 haftada bir kıymetli kararlar verdiğini söylüyor. Bu nedenle, sonuncu kararın Temmuz ortasında ortaya çıkacağını varsayım ediyor.

Hogan ayrıyeten bunun bir iddia olmadığını belirtti. Daha çok süreç boyunca ortaya çıkan bir model olduğunu söz etti. Ayrıyeten, davanın sonucunun önümüzdeki haftalarda karar verilebileceğini gösterdiğini açıkladı.

https://twitter.com/JohnEDeaton1/status/1662094806959419393

Ripple davası doruğa yaklaşıyor

Hogan’ın tahlili doğruysa, davadaki sonuncu karar çok yakında ortaya çıkacak. Bununla birlikte, hakimin kararlarının muhakkak bir tarihe değil, davanın temeline dayanacağını belirtelim. Sonuç hangi istikamette çıkarsa çıksın, kripto para piyasası üzerinde son vakitlerin en büyük tesirlerinden birine yol açacak.

Hinman Evrakları Ripple’ın elini güçlendiriyor

Devam eden yasal uğraşta, Yargıç Sarah Netburn’ün yakın tarihli bir kararı, Ripple’a eski SEC yetkilisi William Hinman’ın yaptığı bir konuşmayla ilgili dokümanlara erişim müsaadesi verdi.

Crypto Law’un kurucusu John Deaton’a nazaran SEC, o sırada üst seviye SEC yetkililerinin aksini öne süren açıklamalarına karşın, başlangıçta konuşmanın piyasaya rehberlik etmediğini savundu. SEC daha sonra Hinman’ı, konuşmanın sadece kendi görüşü olduğunu söylemeye zorladı. Ayrıyeten, Ripple’ın adil ihtar savunması eksikliğini baltalamak için rehberlik olmadığını belirten yeminli beyan imzalamasını istedi.

onaylandi ripple davasinda bu tarih bekleniyor 0 Z8U2ulHn

Ancak Yargıç Netburn, SEC’in tersine konuşmanın ve müzakere süreci ayrıcalığı kapsamında olmadığına karar verdi. Yargıç ayrıyeten SEC avukatlarını “ikiyüzlülükleri” ve yasaya bağlılık göstermemeleri için çağırdı. Olumlu gelişmelerin akabinde XRP, geçen haftaların öne çıkan kripto para ünitesi oldu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, popülerliği Asya piyasasına da ulaştı.