ÖLÜRSEM NE OLAYIM!

ÖLÜRSEM NE OLAYIM!

ÖLÜRSEM NE OLAYIM!

Bu cümleyi Ceberut Martin kitabında okudum ve çok beğendim, sonra kendi kendime düşünmeye başladım. Başarılı mıyım? yeterince değil ama bir şeylere çaba harcıyorum, yapmaya çalışıyorum kimi zamanda yeterince dikkatimi veremediğimden dolayı başarılı olamıyorum. Çabuk pes etme eğilimim var. Kimse zorluk sevmez ama ben en ufak bir zorlukta pes ediyorum başka bir şeye yöneliyorum, kendimi de yeterince geliştiremiyorum. Başarılı olmak için kararlı ve sürekli yapmak gerekir biliyorum çünkü İrade Eğitimi kitabında Jules Paylot bundan bahsediyor biliyorum haklı da.

Geçen seneye göre bazı konularda irademi daha iyi kullanıyorum ama yeterli değil. Mesela sağlık beslenme konusunda birkaç gün önce irademi kontrol edemiyor ama spor yapmaya devam ediyordum. Şimdi ikisini birlikte yürütüyorum. Kitap okumaya bayılıyorum ama onu da odaklanma problemim sayesinde bırakabiliyordum artık kontrol edebiliyorum. Benden borç alanlardan kolayca geri ödemesini isteyebiliyorum. (Zamanım hariç) Geçte olsa gelişme kaydediyorum belki normal hız da bana göre geç bilemiyorum. Acele etme huyum var hemen her şey olsun istiyorum mesela hemen yazayım o yüzden defalarca yazım yanlışımı düzeltmek zorunda kalıyorum. Teknoloji Allah’tan çok ilerledi de yanlış yazdığımda da ekran gözüme sokuyor. 

Daha fazla örnek vermeyeceğim ama artık istikrarlı olup başaracağım ve hayallerimi emekleyerek de olsa gerçekleştirmeden ölürsem ne olayım!