Nihat Çiftçi'den "Şanlıurfaspor" Açıklaması

Büyükşehir eski Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfaspor’a yönelik açıklamalarda bulundu. Çiftçi, Urfaspor’un kurtuluş reçetesini sıraladı.

Nihat Çiftçi'den "Şanlıurfaspor" Açıklaması
26 Haziran 2020 - 13:40


Çiftçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:”Spor kulüpleri şehirleri temsil ederler, müsabakalarla taraftarlarının hemşehrilik duygularını pekiştirirler, kulüpler arası ve şehirler arası dostluk köprülerinin kurulmasına vesile olurlar. Şanlıurfaspor da bir çok hemşehrilerimizin gönlünde taht kuran bir külübümüzdür. Belediye başkanı olduğum dönemde hiç bir zaman Şanlıurfa külübünü ve sevdasını taşıyan seyircilerini siyasete alet etmedim. Tarihindeki rekor belediye desteklerini de bu dönemde yaptık. Ancak her fırsatta şunuda ifade ettim. Taşıma suyla değirmen dönmez misali Şanlıurfadpor kulübünü ayakları üzerinde tutacak adımlar atılması gerektiğini belirtim. Bu adımlarıda bir bir sıraladım. Şimdi de sıralıyorum. Kovid-19 salgınında sağlamış olduğu ara verme sürecinin değerlendirilmesiyle:
 
1- Futboldan anlayan bir yönetimin iş başında olması,
2- Genç ve dinamik futbolcuları ucuz bir bedelle transfer edecek işten anlayan profesyonel bir komitenin kurulması,
3- Şanlıurfada en güvenilir ve yetiştirilmiş bir avukat, bit mali müşavir ve bir kulüp müdürünün göreve getirilmesi,
4- Şanlıurfalı gençleri yetiştirecek bir futbol okulunun açılarak altyapının güçlendirilmesi,
5- 15 bin delegeye karar verilerek, kulübü grupların elinde kurtarılması,
6- Sahasını dulduracak seyircinin desteğinin olması için ayrıntılı taraftar çalışmalarının yapılması,
7- Kulüp çalışma ve ilkelerinin yeniden belirlenmesi, gibi konularda radikal kararlarının alınması gerekiyor. Geçmişten gelen alışkanlıklarla yönetilemiyor. Şehrimizi seviyoruz. Taraftarımız kulübüne gönül vermiş, şehirin bir marka değerini oluşturan bir kulüp olduğunu biliyıruz. Ancak yöneticilerden ve delegelerden beklentimiz bir yol haritasının çizilmesidir. İyiniyetli bir yaklaşımla Şanlıurfaspor düştüğü durumdan kurtarmak mümkündür. Ancak bunun için hesapsız bir şekilde çalışmak gerekiyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum