Niğdede Kökümüz Bir Türküz Festivali yapıldı

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİNDE DÜZENLENEN 9. ULUSLARARASI TÜRK DÜNYASI ARAŞTIRMALARI SEMPOZYUMU ÇERÇEVESİNDE “KÖKÜMÜZ BİR TÜRKÜZ” ADLI FESTİVAL GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Niğdede Kökümüz Bir Türküz Festivali yapıldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde düzenlenen 9. Uluslararası Türk Dünyası Araştırmaları Sempozyumu çerçevesinde ’Kökümüz Bir Türküz’ adlı festival gerçekleştirildi.


Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu ve Eşi Öğr. Gör. Dilek Yaprak Uslu’nun da katıldığı festivalde; Üniversite Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Orkestrası Konseri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Davul Gösterisi, Bakü Avrasya Üniversitesi Mugam Konseri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Türk Halk Oyunları Gösterisi, Kazak Ulusal Kızlar Pedagoji Üniversitesi Tomris Gösterisi, Kazak Türküleri, Tomiris Dans Topluluğu Kazak Halk Dansları, Hüdavend Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Halk Oyunları Gösterisi, Ankara Halk Oyunu Gösterisi ve Üniversite Konservatuvar Öğretim Elemanları ve Öğrencilerinin Türk Dünyası Konseri yer aldı.


Yoğun katılımla gerçekleşen festival sonunda Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu ve protokol üyeleri tarafından, festivalde emeği geçenlere teşekkür belgeleri takdim edildi.