NEVÜlü öğrenciler TEKNOFEST 2022 Roket Yarışmasında finalist oldu

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ (NEVÜ) ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ VE BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN OLUŞAN “KAPADOKYA ROKET TAKIMI”, TEKNOFEST 2022 ROKET YARIŞMASI ORTA İRTİFA KATEGORİSİ’NDE FİNALE ÇIKMAYA HAK KAZANDI.

NEVÜlü öğrenciler TEKNOFEST 2022 Roket Yarışmasında finalist oldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan “Kapadokya Roket Takımı”, TEKNOFEST 2022 Roket Yarışması Orta İrtifa Kategorisi’nde finale çıkmaya hak kazandı.


Danışmanlığını Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suad Başbuğ’un yaptığı, Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan Kapadokya Roket Takımı, TEKNOFEST 2022 Roket Yarışması’nın Ön Tasarım, Kritik Tasarım ve Atışa Hazırlık Raporları’nı başarıyla tamamlayarak finalist oldu.


Tasarladıkları rokete, elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Nevşehirli uçak mühendisi merhum Tarık Kesekçi’nin adını veren ekip, 6-8 Ağustos tarihlerinde Aksaray Tuz Gölü’nde gerçekleştirilecek olan final yarışmasına katılacak.


Kapadokya Roket Takımı üyeleri:


Danışman - Doç. Dr. Suad BAŞBUĞ


Takım Kaptanı - Serhat ÖZDEMİR


Mertcan KAPUCU


Buğra ARSLAN


Zilan BARIŞ


Caner MASTAN


Fatma Sinem GÖKDOĞAN


Cengizhan KAYA