Nevşehir’de toplu ulaşımda NEVKART periyodu

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA) Nevşehir’de kent içi ulaşımda vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayacak olan NEVKART uygulaması...

Nevşehir’de toplu ulaşımda NEVKART periyodu

Nevşehir'de toplu ulaşımda NEVKART periyodu - 02/12/2022

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir’de kent içi ulaşımda vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayacak olan NEVKART uygulaması başladı. Bugünden itibaren 5 başka hatta faaliyet gösteren özel halk otobüslerini kullanacak olan yolcular ödemelerini nakit para yerine NEVKART ile yapacak.

Şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden faydalanacak olan vatandaşlar mağduriyet yaşamamak için en kısa müddette kartlarını NEVKART Satış ve Dolum Bayilerinden almaları gerekiyor.

NEVKART NEREDEN ALABİLİRİM?

Tam Kart almak isteyen vatandaşlar, kartlarını 35 TL karşılığında aşağıda isim ve adresleri bulunan işyerlerinden temin edebilir. Kart sahipleri aldıkları tam kartlara bakiye yükleme süreçlerini de tekrar tıpkı işyerlerinden yapabilir.

Öğrenci, 65 yaş üzeri, engelli, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ise indirimli ve özgür kartlarını Atatürk Bulvarı üzerindeki Gülbahçe Parkı ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Hayat Merkezi (Üniversite öğrencileri) içerisinde bulunan NEVKART Süreç Merkezlerinden alabilecekler.

Serbest ve İndirimli Kart alacak bireylerden müracaat sırasında kimlik ve fotoğraf istenecek.

NEVKART süreçleri ile ilgili merak edilen tüm hususlar için vatandaşlar www.nevkart.com.tr adresini ziyaret edebilecekleri üzere Nevşehir Belediyesi’nin 153 Davet Merkezi’ni arayabilecek.