Namus sözü vermişti! Urfa'dan tepki sesleri yükseliyor

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir'in görevden alınmasına milletvekili ve çok sayıda kişi tepki gösterdi. Genel merkezin karardan dönmesi çağrısı yapılırken Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'a "Hiçbir şubeye müdahale edilmeyecek. Namus ve şeref sözü veriyorum" sözleri hatırlatıldı.

Namus sözü vermişti! Urfa'dan tepki sesleri yükseliyor
16 Ağustos 2020 - 23:06
Reklam

Şanlıurfa, sağlık sektörü Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir'in süresiz olarak görevden uzaklaştırılmasına sessiz kalmadı. 

Sağlık-Sen genel merkezi delegelerin iradesini yok sayarak Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir'i gönderdikleri biryazı ile görevden aldı. Görevden almaya gerekçe olaraksa disiplin suçu gösterildi. Konunun Yabir tarafından mahkemeye taşınacağı öğrenilirken genel merkezin aldığı bu karar tepkiyi de beraberinde getirdi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba dahil başta sağlık sektörü ve pek çok kişi kararı kınadı. Vekil Fakıbaba, "Salgın döneminde büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının temsilcisi, Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir'in görevden alınmasını esefle kınıyorum. Genel Merkezin bu süreçte çalışanların haklarını savunmak yerine makam hırsıyla almış olduğu bu karar, temsil ettiği kitleye haksızlıktır. Bu kararın tekrar gözden geçirilerek yanlıştan dönüleceğine inanıyorum" derken çok sayıda kişi de karara tepki gösterdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum