Mutluluk

Mutluluk

MUTLULUK

İnsanın mutlu olabilmesi için ne gerekir? Aşk, para, sağlık, aile ya da hepsi.

İnsan aşık olunca mutlu olur mu bilmiyorum, ben aşık olmaya ne zaman kalksam hep mutsuz oldum belki de yanlış kişiyi sevemeye kalktığım için bilmiyorum. Ama vazgeçtim aşık olmaktan. İnsanlara değil başka şeylere aşık olmayı seçtim mesela kitaplara gerçi onlara aşık olduğum da bitince üzülüyorum ama en azından arkamı döndüğümde orada diye avutuyorum kendimi.

Para derseniz hiçbir zaman çok param olmadı, hep milli piyangodan para çıksa ne yapacağımı düşündüm. Hoş hiç öyle bir para çıkmadı çıkmazda zaten bilet parası yerine karnımı doyurdum. Çok param olunca ne yaparım onu da bilmiyorum atıp tutuyorum işte, belki para beni bozar. ( İyi fikir gibi gelmiyor değil ama neyse durduk yerde aranmayayım duamı dürüst dileyeyim.)

Sağlık; tamam o konuda sıkıntı yok ama o olunca da her şey tıkırında değil. Yani insan mutlu olmak için başka sebep arıyor.

Aile konusunda büyük çoğunluk gibi on numara beş yıldız bir ailede yaşamıyorum.

Olay şu mutlu olmak için o kadar şey varsa bile artık göremiyorum, eskisi kadar gülmüyorum olaylar komik gelmiyorum ya da asla gülmeyeceğim şeylere bile gülüveriyorum.

Kendimden Hallice grubunun Sakince Yoruldum şarkısını sizlere armağan ediyorum.