Muş sağlık haberleri… Muş Devlet Hastanesi’nde ilk kez mide kanseri ameliyatı yapıldı

Muş Devlet Hastanesi‘nde birinci defa mide kanseri ameliyatı yapıldı MUŞ Muş’ta mide ağrısı şikayetiyle hastaneye...

Muş sağlık haberleri… Muş Devlet Hastanesi’nde ilk kez mide kanseri ameliyatı yapıldı

Muş Devlet Hastanesi‘nde birinci defa mide kanseri ameliyatı yapıldı

MUŞ Muş’ta mide ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 68 yaşındaki Metin Polat isimli vatandaş, devlet hastanesinde birinci sefer yapılan ameliyatla sıhhatine kavuştu.

Muş Devlet Hastanesi başarılı ameliyatlarına devam ediyor. 2 yıl evvel mide kanaması geçiren Metin Polat’a mide kanseri teşhisi konuldu. Mide ağrısı şikayetiyle Muş Devlet Hastanesine giden Polat’a, ameliyat önerildi. Ameliyatı kabul eden Polat, 4,5 saatlik kuvvetli operasyonla yine sıhhatine kavuştu. Yapılan ameliyatla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Hastane Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Umut Ulusoy, hastaya 2 sene evvel mide kardiya tümörü tanısı konulduğunu ve kendisine önerilen ameliyatı kabul etmediğini söyledi. Hastanın 2-3 ayda bir kanlarda düşüklük yaşadığını ve sorunu süreksiz yollarla ertelediğini söz eden Ulusoy, “Kanama durumu yaşayarak 2-3 ayda bir hastaneye geliyor ve daha sonra kan verilerek konutuna gidiyormuş. Bize geldiği vakit mide uygunca açılmış ve önemli bir kanaması vardı. Ameliyattan öteki bir bahtı yoktu hastanın. Ameliyat çok riskliydi. Zira hastamız kalp hastası ve coumadin (kan sulandırıcı) ilaç kullanıyor. Biz ameliyatı önerdik, riskli olduğunu da söyledik ve ailesi de kabul etti. Hastamızı ameliyata aldık. 4,5 saat sürdü ameliyatımız. Çok önemli ve riskli bir ameliyattı. Birinci kere burada yapılan bir ameliyat. Devletimiz sağ olsun burada bütün imkanlar var, aletler var, en son teknoloji var. Bizde bu sebeple ameliyatımızı burada yaptık” dedi.

“Doktoruma ve tüm hastane işçisine teşekkür ediyorum”

2 yıl evvel mide kanaması geçirdiğini ve ambulansla Erzurum’a sevk edildiğini belirten 68 yaşındaki hasta Metin Polat ise “Orada 5 gün hastanede yattım. Kan verdiler, modül aldılar. Kanser teşhisi kondu ve riskli bir durum ortaya çıktı. Ameliyatı orada kabul etmedim. Son vakitlerde durumum çok önemli biçimde berbattı. O yüzden burada ameliyatı kabul ettim. Hekimime ve tüm hastane çalışanına teşekkür ediyorum. Artık yeterliyim. Çok hoş görünüyor” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Uğur Ulu – Sıhhat