MİT’in nokta operasyonları sonrası terör örgütü resmen tutuştu! Akıllı telefon ve elektronik cihaz kullanımını yasakladılar

Terör örgütü, MİT’in özel operasyonları ve SİHA’lara karşı tedbir maksadıyla Suriye‘nin kuzey doğusunda örgütün kontrolündeki...

MİT’in nokta operasyonları sonrası terör örgütü resmen tutuştu! Akıllı telefon ve elektronik cihaz kullanımını yasakladılar

Terör örgütü, MİT’in özel operasyonları ve SİHA’lara karşı tedbir maksadıyla Suriye‘nin kuzey doğusunda örgütün kontrolündeki bölgelerde tüm ünitelere yönelik “genelge” yayınladı.

YASAK KARARINI İHLAL EDENLERE 300 BİN SURİYE LİRASI CEZA

9 Ağustos’ta yayınlanan genelgede, örgütün üst seviye askeri yetkilileri dahil her türlü askeri çalışanın akıllı cep telefonu ve elektronik aygıtlar kullanmasının yasaklandığı belirtildi. Örgütün kelamda Savunma Bakanlığı, yasak kararını ihlal edenlerin telefonlarına el konulacağını ve 300 bin Suriye lirası para cezasına çarptırılacağını vurguladı.

GENELGEDE TEDBİRLER UNSUR MADDE SIRALANDI

MİT’in özel operasyonları ile SİHA’lara karşı nasıl korunması gerektiğine yönelik talimatları içeren genelgede, husus unsur tedbirler sıralandı. Bölgede MİT’e istihbarat sağlayan bir kısmı SDG’li olan onlarca kişinin casusluk suçlaması ile yakalandığı söz edilen yazıda, akıllı telefon ve elektronik aygıtların yer tespiti yaparak operasyona taban hazırladığı aktarıldı.

HABERLEŞME TUŞLU TELEFONLARLA YAPILACAK

Örgütün tüm kelamda askeri ünitelerinin yanı sıra siyasi alanlarda kıymetli misyon üstlenen tüm takımların genelge doğrultusunda hareket etmeleri istendi. Mecbur kalınmadıkça ikinci bir emre kadar akıllı telefonların kullanılmaması, haberleşmenin tuşlu telefonlarla yapılması aktarıldı.

ÖRGÜT TAKIMLARINA “BÜYÜK KENTLERE YERLEŞİN” TALİMATI

Hava akınlarından korumak için örgüt takımlarının küçük yerleşim ünitelerinden ayrılmaları ve kentlerde büyük mahallelerde konutlarda barınmaları talimatı verilirken, önder takımından akıllı telefon yerine klasik tuşlu telefon kullanmaları istendi.