Meteorolojiden sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülkemizin kuzey kesitlerinin kesimli, yer yer çok...

Meteorolojiden sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran ülkemizin kuzey kesitlerinin kesimli, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin etraflarının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek bölümlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

MARMARA, İÇ ANADOLU VE KARADENİZ’DE SİS VE PUS

Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, İç Anadolu’nun kuzeyi ile Karadeniz’in iç kısımlarında yer yer sis ve pus olayı görüleceği kestirim ediliyor. Hava sıcaklığında kıymetli bir değişiklik beklenmiyor. Ekseriyetle mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor.

MARMARA VE EGE’DE ORTA KUVVETTE RÜZGAR

Rüzgar çoklukla kuzeyli istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği iddia ediliyor.