Merkezefendili özel öğrenciler 80 ve 90ları yaşatacak

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ ENGELSİZ YAŞAM AKADEMİSİ’NDE EĞİTİM YILININ BİTİMİ, 80’LER VE 90’LAR TEMALI YILSONU GÖSTERİSİ İLE KUTLANACAK. ÖZEL ÖĞRENCİLERİN BİR YIL BOYUNCA EMEK VERİP ÜRETTİKLERİ EL İŞİ ÜRÜNLERİN DE SATIŞININ YAPILACAĞI ETKİNLİKTE ELDE EDİLECEK OLAN GELİR, ÖZEL BİREYLERİNİN EĞİTİMLERİ İÇİN KULLANILACAK.

Merkezefendili özel öğrenciler 80 ve 90ları yaşatacak

Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim yılının bitimi, 80’ler ve 90’lar temalı yılsonu gösterisi ile kutlanacak. Özel öğrencilerin bir yıl boyunca emek verip ürettikleri el işi ürünlerin de satışının yapılacağı etkinlikte elde edilecek olan gelir, özel bireylerinin eğitimleri için kullanılacak.Merkezefendi Belediyesi, 17 atölyede 250 özel bireyin eğitim gördüğü Engelsiz Yaşam Akademisi, 2021-2022 eğitim öğretim sezonuna, düzenlenecek olan yılsonu gösterisi ile veda edecek. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan yılsonu etkinlikleri çerçevesinde 5 Temmuz Salı günü saat 10.00’da sergi açılışı yapılacak ve iki gün boyunca ziyarete açık olacak. 6 Temmuz Çarşamba günü saat 19.30’da ise 80’ler ve 90’lar temalı yılsonu gösterileri başlayacak. Düzenlenecek etkinlikte özel öğrencilerin bir yıl boyunca emek verip ürettikleri el işi ürünlerin de satışı yapılacak. Elde edilecek olan gelir, özel bireylerin eğitimleri için kullanılacak. 80’ler ve 90’lar konseptine uygun olarak dönemin kıyafetlerinin ve arabalarının olacağı programda leblebi tozu gibi çeşitli ikramlarda da bulunulacak.“Engelsiz bir dünya hayalimizi birlikte paylaşalım”


Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, engelsiz bir dünya hayalini paylaşmak için Merkezefendili ve Denizlili hemşehrilerini yılsonu etkinliklerine davet etti. Başkan Doğan “Akademimizde eğitim gören, kendi yeteneğini keşfeden ve emek verip üreten çocuklarımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Onlar bizim için çok değerli ve kıymetli. Yıl boyunca emek verdiler, ürettiler, çabaladılar. Şimdi artık eğlenme ve dinlenme zamanı. Öğrencilerimizin üretimleri, 5-6 Temmuz tarihlerinde Merkezefendi Kültür Merkezi’nde hemşehrilerimizle buluşacak. Gelin, ‘Engelsiz Bir Dünya’ hayalimizi birlikte paylaşalım” diye konuştu.