Martı Marina ile yelkenlerin rüzgârı bol, pruvası neta

Martı Marina & Yacht Club, denizciliğe ve yelken sporuna katkı sağlamaya devam ediyor. Türkiye’nin en...

Martı Marina ile yelkenlerin rüzgârı bol, pruvası neta

Martı Marina & Yacht Club, denizciliğe ve yelken sporuna katkı sağlamaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı yelken yarışlarından biri olan 12. Halit Narin Kupası’nın hazırlıklarını sürdüren Martı Marina, son olarak Marmaris’te düzenlenen TYF Yelken Ligi 1. Ayak Optimist Yarışları’na sponsor oldu.

Hizmet kalitesi ile yatların sağlam limanı Martı Marina, bir yandan Martı Marina Yatçılık ve Spor Kulübü ile genç atletler yetiştirirken öteki yandan konut sahipliği yaptığı, sponsorluklarını üstlendiği yarışlarla da denizciliği ve su sporlarını da destekliyor.

12. Halit Narin Kupası Mayıs ayında yapılacak

Türkiye’ye iş dünyası ve turizm başta olmak üzere birçok alanda kıymetli katkılar sağlayan duayen iş insanı Halit Narin’in ismini taşıyan ve Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından düzenlenen Halit Narin Kupası, en büyük ve en kapsamlı yelken yarışları ortasında yer alıyor. Halit Narin’in katkılarını yelken sporuna da yansıtan yarış, optimist ve lazer sınıflarında yapılıyor. Türkiye’nin dört bir yanından yelkencilerin büyük ilgi gösterdiği Halit Narin Kupası’nın 12’inci kere 2023 Mayıs ayında yapılması planlanıyor.

4 başka kategoride nefes kesen yarışlar

Martı Marina Yatçılık ve Spor Kulübü’nün katıldığı son yarış ise Türkiye Yelken Federasyonu’nun en değerli tertiplerinden 2022 -2023 TYF Yelken Ligi 1. Ayak Optimist Yarışları oldu. Marmaris’in eşsiz hoşlukları eşliğinde tamamlanan yarışlar, Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinden 415 yarışçının iştirakiyle renkli ve çekişmeli uğraşlara sahne oldu. Yarışlara, Martı Marina Yatçılık ve Spor Kulübü atletleri Minasu Ergezen ve Ahmet Buyruk Büber de katıldı.

TYF Başkanı’ndan Martı Marina’ya teşekkür plaketi

Yelken topluluğu ve deniz severlerin yanı sıra bölge sakinleri ve turistlerin de büyük ilgi gösterdiği yarışlarda dereceye giren atletler, Marmaris Atatürk Meydanı’nda düzenlenen merasimle mükafatlarını aldı. Merasimde Türkiye Yelken Federasyonu Lideri Hasret Akdurak, katkılarından ötürü Martı Marina idaresine teşekkür ederek, plaket takdim etti. Martı Marina İdaresi ismine plaketi alan Ercan Güneştutar, yelken sporu için böylesine değerli, renkli ve çekişmeli bir müsabakanın destekçisi olmaktan duydukları onur ve memnunluğu lisana getirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı