Mardinden Ankaraya glütensiz mutfak eğitimi

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI DİPLOMASİ AKADEMİSİ VE DIŞİŞLERİ MENSUBU EŞLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN GASTRO DİPLOMASI EĞİTİM PROJESİ ÇERÇEVESİNDE MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ TURİZM FAKÜLTESİ GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ SÜLEYMAN ENGİN, ANKARA’DA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ VE ANKARA MOGAN MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE GLÜTENSİZ MUTFAK EĞİTİMİ VERDİ.

Mardinden Ankaraya glütensiz mutfak eğitimi

Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından Ankara’da lise ve üniversite öğrencilerine gastronomi eğitimi verildi.


Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi ve Dışişleri Mensubu Eşleri Dayanışma Derneği tarafından hayata geçirilen Gastro Diploması Eğitim Projesi çerçevesinde Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Süleyman Engin, Ankara’da Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Ankara Mogan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine glütensiz mutfak eğitimi verdi. Teorik ve pratik olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleşen eğitimlerde Mardin Artuklu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü bünyesinde geliştirilen eğitim materyalleri kullanıldı. Eğitimlerde pek çok glütensiz reçete eşliğinde glütensiz mutfak uygulamalarına imza atıldı