LGS sınav yerleri yayınlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan son dakika açıklamasına göre LGS sınav yerleri belli oldu.

LGS sınav yerleri yayınlandı!
13 Haziran 2020 - 10:26


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sınav için geri sayım başladı. Bir milyonu aşkın öğrencinin başvuruda bulunduğu ve katılım sağlayacağı sınav öncesi son hazırlıklar devam ediyor. Liseye Geçiş Sınavı'nda (LGS) iyi bir puan alarak dilediği liseye gidebilmenin hayalini kuranlar, 20 Haziran Cumartesi sıra başında ter dökecek. LGS sınav giriş yerleri ise öğrenciler tarafından araştırılmaya başladı. LGS sınav giriş belgesi çıkartmak isteyenler bu MEB ve E Okul'a girerek bu işlemi gerçekleştirebilirler. İşte 2020 LGS sınav yerleri sorgulama ekranı!

LGS SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler, sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine Bakanlığın "//www.meb.gov.tr/" internet adresi ve e-Okul üzerinden ulaşabilecek.

LGS sınav yerleri sorgulama! 2020 MEB ve E Okul ile Liseye Geçiş Sınavı LGS sınav giriş yerleri belgesi açıklandı

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

"Öğrencilerin sınava giriş belgelerini 28 Mayıs'ta okullarından almaları gerekiyordu. Bu kuralı da kaldırdık. Öğrencilerin sınava giriş belgeleri sınavdan önce sınava girecekleri okuldaki sınıfta oturmaları gereken masaya konulacak. Yani öğrencinin sınav giriş belgesi ile ilgili bir kaygı duymasına gerek yok. Üçüncüsü de, geçerli kimlik belgesinde 15 yaş ve üzeri fotoğraf bulunması gerekiyordu. 15 yaşına girenlerin koronavirüs süreci dolayısıyla fotoğraflı kimlik belgesi çıkartmasında yaşanabilecek zorlukları göz önüne alarak 2020 'de geçerli kimlik belgelerinde fotoğraf olma koşulunu çıkarttık."

Merkezî Sınav, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30'da, ikinci oturum 11.30'da başlayacaktır.

 

LGS sınav yerleri sorgulama! 2020 MEB ve E Okul ile Liseye Geçiş Sınavı LGS sınav giriş yerleri belgesi açıklandı

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır.

Ek süre verilen özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerde;

Yabancı Dil alt testinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi 80 dakika,

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi dakika,

Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testlerinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi 65 dakika olarak uygulanacaktır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testinden muaf olan öğrencilerin birinci oturumdaki toplam süresi 60 dakika olarak uygulanacaktır.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00'da sınava girecekleri binada hazır bulunacaktır.

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır. Geçerli kimlik belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum