LGS sınav soruları ve cevapları yayınlandı

Öğrencilerin lise hayatlarını belirleyecek LGS bugün iki oturum şeklinde yapıldı. Liselere Giriş Sınavı'nda öğrenciler sekizinci sınıfın ilk döneminde gördükleri konulardan sorumlu oldu.

LGS sınav soruları ve cevapları yayınlandı
20 Haziran 2020 - 14:09


İyi bir lise eğitimin sonucu başarılı bir üniversite tercihidir. Üniversite donanımı da sağlam bir kariyerin kapılarını açar. Bu nedenle Liselere Giriş Sınavı öğrencilerin eğitim hayatları açısından çok önemlidir. 09:30'daki birinci oturumda 20 Türkçe, 10 İnkılap Tarihi, 10 Din Kültürü, 10 da yabancı dil sorusu soruldu. Toplam 50 soru için süre 75 dakika oldu. İkinci oturumda ise 20 matematik, 20 de fen bilimleri sorusu soruldu; burada da süre 80 dakika oldu. LGS soruları ve cevapları hakkındaki bilgiler de sınav günü en çok aranan konular arasında yer alıyor.

LGS ikinci oturumu saat 12:50'de sona erdi. Sınavın bitiminin ardından LGS soruları ve cevapları geçen sene olduğu gibi bu sene de sabah.com.tr'de olacak. Ders ders soruların cevaplarını özellikle hem sabah.com.tr ana sayfasından hem de sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Türkçe, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil ve Matematik ile Fen Bilimleri konularından gelen toplam 90 sorunun cevabı sabah.com.tr'de olacak.

LGS SORULARI VE CEVAPLARI AÇIKLANDI!

SÖZEL BÖLÜM İÇİN TIKLAYIN

SAYISAL BÖLÜM İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum