Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan kurban bayramı ile ilgili açıklamada bulundu. 1 Haziran tarihinden itibaren başlayan normalleşme süreciyle birlikte artan vaka sayısı üzerinde durarak "Kişisel kanaatim rakamları düşüremezsek Kurban Bayramı'nda bir engel geleceğini düşünüyorum. Rakamlar böyle devam ederse yasaklar yeniden gelebilir" ifalerini kullandı.

Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?
02 Temmuz 2020 - 11:11

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Özkan, Habertürk TV'de yayınlanan Serap Belet ve Selçuk Tepeli ile 'Gün Başlıyor' programına katıldı. Katıldığı programda koronavirüs süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Özkan aktardığı bilgilerde insanların maske kullanımına dikkat etmeleri, sosyal mesafe kuralı ve hijyen kurallarına uyulması gerektiği bilgisini verdi.

Normalleşme sürecinde artan vaka sayısıyla birlikte kurban bayramına kadar vaka sayılarında bir azalma gerçekleşmediği taktirde yani bin kişinin altına düşmediği taktirde Kurban Bayramında da sokağa çıkma yasağının uygulanabileceği bilgisini verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum