Kritik Gelişme:  Binance’deki Bu Altcoin Durdurma Kararını Duyurdu!

Bitcoin ve altcoin dünyasında son vakitlerde çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Buna nazaran son gelişme bir kripto...

Kritik Gelişme:  Binance’deki Bu Altcoin Durdurma Kararını Duyurdu!

Bitcoin ve altcoin dünyasında son vakitlerde çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Buna nazaran son gelişme bir kripto para ünitesi projesinde yaşandı. Haberler değişik. Projenin CEO’suna ulaşamama üzere bir sorun ortaya çıkmış durumda. Detaylarına bir bakalım.

Altcoin CEO’suna ulaşılamıyor!

Çapraz zincir protokolü Multichain devam eden teknoloji problemleri nedeniyle grubun CEO’suna ulaşamadığını doğruladı. Takım yaptığı açıklamada son iki gün içinde Multichain protokolünün çok sayıda sorun yaşadığını belirtiyor. Takımın sıkıntıların giderilmesine yönelik var gücüyle çalıştığı vurgulandı. Lakin bütün bu uğraşlara karşın takım CEO’ya ulaşmadıklarını söz ediyor. Buna nazaran bakım için gerekli olan sunucu erişiminin imkansız hale geldiği söz ediliyor.  Ekip ayrıyeten ortaklarına da bir davet yaptı. Buna nazaran ortaklarından, zincirler ortası süreçler için altcoin Multichain protokolünü ilgilendiren çalışmalar yapmamaları istendi.

kritik gelisme binancedeki bu altcoin durdurma kararini duyurdu 0 aYwifzc6

CEO’nun nerede olduğu konusu ise hala muamma. Kriptokoin.com olarak daha evvel yer verdiğimiz üzere protokol problemleriyle baş başa. Öbür taraftan CEO’nun Çin’de tutuklandığı üzere haberler de piyasada yer alıyor. Protokolün meseleleri, zincirler ortasındaki kontakları sağlayan kelamda yönlendiricileriyle ilgili. Yönlendiricilerden ikisi – Yönlendirici 2 ve artık Yönlendirici 5 – Kava, zkSync ve Polygon zkEVM üzere zincirler ortasındaki ilişkiyi etkileyecek biçimde arızalı durumda.

Sorun takımı aşıyor

Kripto para projesinin grubu tarafından yapılan bir açıklama daha var. Takım bugün açıklanan son sorunun bir dizi zinciri etkilediğini belirtiyor. Buna nazaran sorunun tahliline yönelik olarak takım, “bu sorunun grubun mevcut müsaade ve kabiliyetlerinin ötesinde olduğunu” vurguluyor. Öbür taraftan altcoin proje grubu kullanıcıların çıkarlarını korumak emeline matuf işler yaptıklarını belirtiyor. Buna nazaran takım kullanıcı arayüzünde etkilenen zincir için ilgili çapraz zincir hizmetini askıya almaya karar verdiklerini tabir ediyor. Ayrıyeten takım benzeri sorunun geçen hafta Router2’de de yaşandığını vurguluyor.

kritik gelisme binancedeki bu altcoin durdurma kararini duyurdu 1 6CPMfA6W

Multichain’in Çin Telegram kanalındaki bir yönetici, kullanıcıların “Zhaojun’un geri gelmesini beklemeleri” gerektiğini söylemişti. Öteki taraftan Altcoin için Binance’de listeli bir koin olduğunu tabir edelim. Buna nazaran kripto para dünyasında bu çeşit bir gelişmenin fiyat için olumsuz bir durum ortaya koyması beklenir. Lakin Multichain için farklı bir durum ortaya çıkmış durumda. CoinGecko datalarına nazaran yazıyı yazarken kripto para ünitesi Multichain token’ının fiyatı %7 düzeyinde artış gösterdi. Tabi fiyat için ufak bir volatilitenin olduğunu da söyleyelim. Sonuç olarak baktığımızda kripto para projesi haberlerden pek etkilenmemiş duruyor. Bakalım ilerleyen vakit dilimlerinde proje sorunlarını net bir halde çözecek mi?