KOSGEB Desteklerini Kaçırmayın

KOSGEB kuracağınız işletmenin büyüklüğüne veya işletme unsuruna göre sizlere belirli bütçelerde kredi veya hibe sağlamaktadır.

KOSGEB Desteklerini Kaçırmayın
17 Şubat 2021 - 16:08
Reklam
Karacadağ Danışmanlık işletme sahibi Akredite Kobi danışmanı Orhan SÖYLEMEZ KOSGEB destekleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yılın 12 ayı boyunca verilen milyonlarca KOSGEB hibeleri hakkında çağrı yaptı. KOSGEB tarafından verilen alanları ve verilecek destekleri şöyle sıraladı.
KOSGEB kuracağınız işletmenin büyüklüğüne veya işletme unsuruna göre sizlere belirli bütçelerde kredi veya hibe sağlamaktadır. Birçok kişinin aklında yer alan KOSGEB destekleri nelerdir sorusunun cevabı destek verilecek olan girişimci veya işletme sahibine göre de değişmektedir. Verilecek olan hibenin geri ödemesiz olup olmamasını veyahut hibenin miktarını ise bazı unsurlar belirlemektedir.
KOSGEB Destekleri; Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra esnafın da kendini geliştirmesi, rekabet gücünü arttırıp, ülke ekonomisindeki yerini sağlamlaştırması adına başvuran kişilere pek çok destek sunan KOSGEB; 2021 yılında da girişimcilerin yanında yer alıyor.

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı
Yeni bir iş kurma hayalini kuran, yöneticilik becerilerini geliştirmek isteyen girişimcilere özel olan bu program ‘geleneksel girişimcilere’ 60 Bin TL, ileri girişimcilere 370 Bin TL’ye kadar destek sunuyor.

AR-GE ve ÜR-GE Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri
Destek kapsamında AR-GE ve inovasyon projelerine 750 Bin TL’ye kadar ulaşan destekler sunuluyor.

Yurt dışı Pazar Destek Programı
E-ticarete ve ihracata başlayan Kobilere 300 Bin TL’ye kadar %70 geri ödemesiz, %30 geri ödemeli kredi desteği veriyor.

İŞ Birliği Destek Programı
Bu kapsamda işletmelere 5 Milyon rakama ulaşan geri ödemesiz ve geri ödemeleri destekler veriliyor.

KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı
Ar-Ge/yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan ürünlerin üretimini ve ticarileştirilmesini sağlamak amacıyla yapılan başvurularda düşük ve orta düşük teknoloji alanlarında verilecek desteklerin üst limiti geri ödemeli 700.000 (yediyüzbin) TL ve geri ödemesiz 300.000 (üçyüzbin) TL olmak üzere toplam 1.000.000 (birmilyon) TL’dir. Orta yüksek ve yüksek teknoloji alanlarında verilecek desteklerin üst limiti geri ödemeli 4.200.000 (dörtmilyonikiyüzbin) TL ve geri ödemesiz 1.800.000 (birmilyonsekizyüzbin) TL olmak üzere toplam 6.000.000 (altımilyon) TL’dir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum