Köpeği boğmaya çalışan şahıs yakalandı! Mahkemenin kararı hayvanseverleri küplere bindirecek

Sarıyer‘de bir cadde üzerinde şüphelinin bir köpeği boğmaya çalıştığı tarafında ihbar alan Sarıyer İlçe Emniyet...

Köpeği boğmaya çalışan şahıs yakalandı! Mahkemenin kararı hayvanseverleri küplere bindirecek

Sarıyer‘de bir cadde üzerinde şüphelinin bir köpeği boğmaya çalıştığı tarafında ihbar alan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, kısa müddette olay yerine giderek çalışma başlattı. Bölgede takımlarca yapılan incelemede kuşkulu şahsın olay yerinden kaçtığı anlaşıldı.

SERBEST BIRAKILDI

Bunun üzerine şüphelinin kaçış güzergahında güvenlik kameraları incelemeye alındı. Yapılan manzara tahlillerinden saldırganın eşkali belirlendi. Zanlının tıpkı ilçedeki Cumhuriyet Mahallesinde bir adrese girdiği tespit edildi. Belirlenen adrese operasyon düzenleyen emniyet takımları, E.Ç.K.’yı yakalayarak gözaltına aldı.Zanlı hür bırakıldıYakalanarak emniyete götürülen kuşkulu E.Ç.K. hakkında “5199 Sayılı Hayvanları Müdafaa Kanununa Muhalefet” hatasından süreç yapılarak tıpkı günün sabahında adliyeye sevk edildi. Zanlı, sevk edildiği isimli makamlarca isimli denetim kararları uygulanarak özgür bırakıldı.

“BIRAK” DAVETLERİNE ALDIRMADI

Öte yandan zanlının o anları cep telefonu kamerasına yansıdı. Vatandaşların “bırak” davetlerine karşın köpeğe yönelik hareketlerini devam ettiren zanlının “kameraya al” sesinden bir mühlet sonra köpeği bıraktığı görüldü. Toplumsal medyada yayılan imajlara reaksiyonlar de çığ üzere büyüdü.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî