Konyada 4. Sufi Sinema Günleri etkinlikleri

HAZRETİ MEVLANA VE AİLESİNİN KONYA’YI TEŞRİFLERİNİN 795. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE 16-19 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA SUFİ SİNEMA GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Hazreti Mevlana ve ailesinin Konya’yı teşriflerinin 795. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 16-19 Haziran tarihleri arasında Sufi Sinema Günleri gerçekleştirilecek.


Teşerrüf-i Konya etkinlikleri çerçevesinde 4.’sü gerçekleştirilecek Sufi Sinema Günleri’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, “Hazreti Mevlana ve ailesinin Konya’ya gelip yerleştikleri günün hatırasına yapılan Teşerrüf-i Konya etkinlikleri çerçevesinde; Uluslararası Sufi Sinema Günleri’nin dördüncüsü gerçekleştirilecektir. 16-19 Haziran tarihlerinde yapılacak olan bu etkinlikte, irfanımızı sinemaya başarıyla aktaran değerli bazı yönetmenler, değerli eserler, filmler, belgeseller, kısa filmler, paneller, atölye çalışmaları gibi daha pek çok faaliyet yer alacaktır. 4. Sufi Sinema Günleri; Kültür ve Turizm Bakanlığı (Sinema Genel Müdürlüğü), Konya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, Meram Belediyesi, Karatay Belediyesi ve Konya Kültürünü Araştırma Geliştirme Derneği‘nin maddi ve manevi katkılarıyla gerçekleştirilecektir” dedi.