Kızılay'dan Dar Gelirlilere Destek

Kızılay , dar gelirli vatandaşlara desteklerini sürdürüyor. Gıda, nakdi , hijyen, hasta desteği gibi başlıklar altında verilen destekler için detaylar ve iletişim formu sayfasının detayları haberimizde.

Kızılay'dan Dar Gelirlilere Destek
23 Haziran 2020 - 17:34
Reklam


Türk Kızılayı, korona sonrası vatandaşlara gıda yardımları yapmaya devam ediyor. Dar gelirli ailelere yönelik yapılan Kızılay yardımı için vatandaşlar, nasıl başvuru yapılacağını araştırıyor. Biz de bu yazımızda detaylara yer verdik. 

Yardımlarla ilgili açıklamada bulunan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık , “Gündelik işlerde yevmiyeli çalışıp evine o gün kazandığını ekmek parası olarak götüren seyyar satıcılar, gündelik işçiler, geri dönüşüm emekçileri, sigortasız çalışan vasıfsız işçiler başta olmak üzere hayatın durağanlaşması ile işi duran küçük esnaf ile daha fazla dayanışma göstereceğiz. Bu zor sürecin üstesinden ancak birbirimize destek olarak gelebiliriz. Varlıklının yoksulla, gencin yaşlıyla, sağlıklının hastayla, işverenin emekçiyle, tüm toplumsal kesimlerin birbiri ile her şeyi bir kenara bırakarak dayanışması gerekiyor. Bizler Kızılay olarak bu olağanüstü dönemde tüm kaynaklarımızı ihtiyaç sahipleri için seferber ediyoruz. Yoksullara ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için tüm Kızılay teşkilatı seferberlik ilan etti. 152 yıllık tarihimiz bize zor günleri atlatmada dayanışmanın önemini öğretti.” dedi.

KIZILAY YARDIMLARI

Türk Kızılayı, farklı başlıklar altında vatandaşlara yardımlarda bulunuyor. Yapılan yardımlar şu şekilde:

- Korona Gıda Paketi Desteği

- Korona Hijyen Paketi Desteği

- Korona Sağlık Çalışanlarına Destek Paketi

- Korona Hasta Destek Paketi

- Korona Dayanışma Projesi Genel Bağış

- Sevgi Bohçası Bağışı

- Tekerlekli Sandalye, Sağlık Yardımları

- Terör Mağdurlarına Bağış

Gıda paketinde yer alan ürünler şu şekilde:

No    Malzeme Cinsi
1    Ayçiçek Yağı
2    Toz Şeker
3    Pirinç
4    Kuru Fasulye
5    Kırmızı Mercimek
6    Çay
7    Bulgur
8    Domates Salçası
9    Un
10    Yeşil Mercimek
11    Tuz
12    Makarna

BAŞVURU

Kızılay , desteğe ihtiyacı olan, dar gelirli olan vatandaşları tespit edip yardımları bu şekilde yapıyor.

https://www.kizilay.org.tr/iletisim

Yukarıdaki linki kopyalayıp yeni sekmede açarak iletişim formunu doldurarak Kızılay 'a mağduriyetinizi iletebilir, yardım başvurusu yapabilirsiniz. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum