Kılıçdaroğlu: 6 lider Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacak

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Zaman vakit, ‘Masa dağıldı, şöyle oldu, bu türlü oldu, arbede...

Kılıçdaroğlu: 6 lider Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacak

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Zaman vakit, ‘Masa dağıldı, şöyle oldu, bu türlü oldu, arbede oldu’ diyebilirler. Bunların hiçbirisine inanmayın. 6 önder değerli bir sorumluluk üstlendi ve 6 önder kararlılıkla Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacak” dedi.

CHP Önderi Kılıçdaroğlu, Ankara’da Zafer Parkı’nda Çankaya Belediyesi’nin hizmetlerinin tanıtıldığı programa katıldı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, “Eğer Türkiye’nin uygun yönetilmesini istiyorsanız, şayet Türkiye’de hiçbir sorunun yaşanmasını istemiyorsanız, Türkiye’de insanların kucaklaşmasını, barışmasını, birlikte yaşamayı öğrenmesini istiyorsanız ‘bize katılın’ diyorum. Birlikte götüreceğiz, birlikte yapacağız. Türkiye’de huzuru, rahmeti, saygıyı, sevgiyi birlikte hayata geçireceğiz. Bundan herkes emin olsun” dedi.

‘SİZİN HAYALLERİNİZ BİZİM GAYELERİMİZ OLACAK’Ardından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında uygulanan merkezi imtihana giren öğrencilere seslenen Kılıçdaroğlu, “LGS’ye giren evlatlarımız imtihanları nasıl geçerse geçsin sakın ümitsizliğe kapılmasınlar. Onlar bizim evlatlarımız. Onlara hoş bir gelecek vadediyoruz. Onlara daima şunu söyledim; sizin hayalleriniz bizim amaçlarımız olacak. Hasebiyle gençlerin hayallerini gerçekleştirmek de bizim gayemiz. Bunu Çankaya’da, Yenimahalle’de, Elmadağ’da, Eskişehir’de, Ankara’nın tümünde görebilirsiniz. Hasebiyle gençler ümitsizliğe kapılmasınlar. Onlar hem bugünün hem de geleceğin güvencesi” diye konuştu.’KENTLERDE YAŞAYANLAR YEŞİLLİK GÖRMEK İSTER’Bugünün tıpkı vakitte Dünya Etraf Günü olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Kentlerde yaşayanlar yeşillik görmek isterler, ağaç görmek isterler, ağaçlarda kuşları görmek isterler, parkları görmek isterler, parklarda oynayan çocukları görmek isterler. Münasebetiyle beton ormanı değil binalarımızın ormanlar içinde olduğunu görmek isterler. Bu hususta belediye liderlerimiz elinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar. Hoş kent, yeşil kent deyince daima bir vurgulama yaparım; Ankara ile İstanbul ortasında bir vaha var. Biliyorsunuz çöllerde vaha çok değerlidir. Suyun ve yeşilliğin olduğu yerlerdir vahalar. Bu türlü bir vahayı Anadolu’da hayata geçiren Eskişehir Büyükşehir Belediye Liderimiz var. Bursa bir beton ormanına dönüşürken bozkırın ortasında Eskişehir inanılmaz hoş bir kent olarak ortaya çıktı. Ben hepinizin huzurunda Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri hocama yürekten teşekkür ederim” tabirlerini kullandı.’MASA DAĞILDI, DİYEBİLİRLER’Daha sonra ileriye dönük projelerinden bahseden Kılıçdaroğlu, “Sakın ola karamsarlığa kapılmayın. Biz hoş bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. 6 önder bir ortaya geldik. Bizim önceliğimiz Türkiye, bizim önceliğimiz demokrasi, bizim önceliğimiz kadın-erkek eşitliği, bizim önceliğimiz parlamentonun hakikaten de halkı temsil etmesi. Bizim önceliklerimiz kıymetli ve bizler cumhuriyetin 2’nci yüzyılında cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmaya kararlıyız. Bu kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Vakit zaman, ‘Masa dağıldı, şöyle oldu, bu türlü oldu, arbede oldu’ diyebilirler. Bunların hiçbirisine inanmayın. 6 önder değerli bir sorumluluk üstlendi ve 6 başkan kararlılıkla Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacak. Türkiye’yi huzuru, rahmeti getirecek. Kararlıyız. Sonuna kadar gideceğiz” dedi.

Demirören Haber Ajansı / Kaan Ulu – Siyaset