KİGDER’de Dr. Sema Karaoğlu itimat tazeledi

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği’nin 5. Olağan Genel Şurası’nda Dr. Sema Karaoğlu’nun tek liste ile girdiği...

KİGDER’de Dr. Sema Karaoğlu itimat tazeledi

kigder de dr sema karaoglu guven tazeledi 1672085284 713

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği’nin 5. Olağan Genel Şurası’nda Dr. Sema Karaoğlu’nun tek liste ile girdiği seçimde itimat tazeledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Bayan İşbirliğini Geliştirme Derneği’nin 5. Olağan Genel Şurası gerçekleştirildi.Dernek binasında gerçekleştirilen genel heyete dernek üyeleri katıldı.

Dr. Sema Karaoğlu’nun tek liste ile girdiği seçimde idare konseyinde asil listede Feride Alım, Şafak Çivici, Eda Velibaşoğlu ve Demet Kalkmaz yer aldı. İdare yedek listede ise Ebru Fazilet, Ayşe Şimşek, Funda Kızıklı, Ayla Koçer ve Yetenekli Akbudak yer aldı

Genel Heyete ait bilgi paylaşımında bulunan Dr. Sema Karaoğlu, hedeflerinin bayan girişimcilere yol göstermek olduğunu belirtti.

Karaoğlu, “Kadınları her manada güçlendirecek çalışmalar yapıyoruz. Bu sanatsal olabilir, hukukî olabilir, siyaset olabilir, yani her türlü alanda bayanları güçlendirmeye çalışıyoruz. Yani Kayseri ve civarında bayanların girişimciliğini artırmak için ağır çalışıyoruz. Önlerindeki her türlü mahzuru aşabilecek yolları göstermeye çalışıyoruz. Misyonumuz bayanın güçlenmesi üzerine şurası. Bayanın ayakları yere basarsa bayan güçlenir; bayan güçlenirse de ülke güçlenir. Bizim ana emelimiz bu” dedi.

Karaoğlu, “Kigder 9 yaşını tamamladı. Biz geriye baktığımızda hakikaten Kayseri’ye katkı sunabildiğimizi görüyoruz. Geri gelen bildirimler de bu istikamette. Zira çok sayıda bayanımızın hayatına dokunduk. Dernek üyelerimizin ortasındaki bağlantı de çok hoş. Tabiki her vakit maksadımız daha ileriye gitmek.” formunda konuştu.