Kendini Türk vatandaşı “Demir Balık” olarak tanıtıp Nijerya’da internet üzerinden sevgili arayan bayanları dolandırdı

Nijerya‘da bir dolandırıcılık çetesi çökertildi. Cavite bölgesinde yapılan baskında internet üzerinden aşkı arayan bayanları istismar...

Kendini Türk vatandaşı “Demir Balık” olarak tanıtıp Nijerya’da internet üzerinden sevgili arayan bayanları dolandırdı

Nijerya‘da bir dolandırıcılık çetesi çökertildi. Cavite bölgesinde yapılan baskında internet üzerinden aşkı arayan bayanları istismar eden ve paralarına el koyan çetenin üyeleri yakalandı. Baskın sonrasında yapılan açıklamada çetenin 2.2 PHP yani yaklaşık 37 bin dolar para elde ettiği belirtildi.

ÇÖPÇATAN SİTESİNDE TANIŞTIĞI BAYAN ŞİKAYET ETTİ

Operasyonda 37 yaşındaki Nijeryalı Ikenna Onouha ve 28 yaşındaki Jacel Ann Paderan’ın gözaltına alındığı belirtildi. Nijerya medyası, Onuoha’nın çöpçatan siteleri üzerinden tanıştığı bir bayanın şikayet etmesi sonrasında operasyona sürat verildiğini kaydetti.

KENDİNİ “DEMİR BALIK” OLARAK TANITMIŞ

Dolandırılan bayanın, Onuoha ile ilgisinin 2020 yılının Nisan ayında başladığı ve Onuoha’nın kendisini Türk vatandaşı Demir Balık olarak tanıttığı öğrenildi. İnternet üzerinden bayanla görüşmeye başlayan Onuoha birçok kelam ve vaat karşılığında bayandan para istedi.

PARA TALEBİNDE ISRARCI OLUNCA YAKAYI ELE VERDİ

Kadının paraları göndermesi sonrasında tekrar para istemesi üzerine bayan durumdan şüphelendi. İsmi açıklanmayan bayan “Demir Balık” mahlasıyla kendini tanıtan Onuoha’nın kelamlarının gerçek olmadığını fark etti. Sözcü gazetesinde yer alan habere nazaran bayan durumu polise bildirirken, lokal yetkililer, “Şüpheli daha fazla para isteyince durumu bize bildirdiler” dedi. Cürüm örgütündeki üçüncü kişi olan Elizares’in ise hala arandığı belirtildi.