Kemer Belediyesi Gönüllü Halk Korosu’ndan Başkan Topaloğlu’na teşekkür ziyareti

Kemer Belediyesi İstekli Halk Korosu üyeleri, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu’na dayanaklarından ötürü nezaket ziyaretinde...

Kemer Belediyesi Gönüllü Halk Korosu’ndan Başkan Topaloğlu’na teşekkür ziyareti

Kemer Belediyesi İstekli Halk Korosu üyeleri, Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu’na dayanaklarından ötürü nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Kemer Belediye Lider Vekili Hasan Ali Acar ile koro şefi Furkan Üstündağ da hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Belediye Lideri Topaloğlu, Şef Furkan Üstündağ ile Kemer’de sanatsal faaliyetlerin arttığına işaret ederek, Kemer’in eksiklerinden olan sanatsal faaliyetleri gidermeye başladıklarını söyledi.

Başkan Topaloğlu, sanata ve sanatkara ehemmiyet veren bir belediye olduklarına vurgu yaparak, “Ziyaretinizle bizi memnun ettiniz. Kemer’de birlik içerisinde bir şeyler yapılabileceğini herkese gösterdiniz. Kemer’de sanatsal faaliyetler eksikti. Bu eksikliği Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası olarak çocuklarda, Kemer Belediyesi İstekli Halk Korosu olarak da yetişkinlerde Furkan Üstündağ hocayla giderdik. Evvelce kimsenin elinde müzik aleti yoktu. Artık çabucak hemen her çocukta ve yetişkinde var. Belediye olarak tüm bunlara takviye olduk ve devam ediyoruz. Toplumsal faaliyetlerde Kemer olarak zayıfız. Bu boşluğu sizler dolduruyorsunuz. Kemer’de hoş şeyler oluyor ve inşallah halka açık konserlerde yaparız. Üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Hepinize Kemer’e kattığınız bedel için teşekkür ederim.” dedi.  

Sanatsal faaliyetlerin dışında eğitime de büyük ehemmiyet verdiklerinin altını çizen Lider Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar 6 bin 500 öğrencinin kırtasiye materyallerini fiyatsız olarak karşılıyoruz. Gelecek yılki eğitim ve öğretim yılının kırtasiye materyallerini de hazırladık. 1250 lise öğrencisini C plakalı araçlarla fiyatsız olarak taşıyoruz. Ahmet Erkal Dayanak Eğitim Kursu’nda 300 öğrenciye fiyatsız olarak üniversiteye hazırlık kursu imkanı sağlıyoruz. 935 öğrencimize ayda 700 liralık burs imkanı sağlıyoruz. Bu gelecek sene 1000 lira olacak. Kuzdere Mahallesi’nde 300 kapasiteli yurt yapıyoruz. Birlik olursak her şeyin üstesinden gelebiliriz.”

Kemer Belediyesi İstekli Halk Korosu üyeleri ise geçen ay Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda “Bahar Konseri”nin yapılmasından ötürü teşekkür ederek, Lider Topaloğlu’na çiçek ve plaket verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı