Kayseri’de ulaşıma sıkı kontrol

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Kentte mahallî idare hizmetlerini aktif ve kaliteli bir formda vatandaşlara ulaştırmaya...

Kayseri’de ulaşıma sıkı kontrol

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kentte mahallî idare hizmetlerini aktif ve kaliteli bir formda vatandaşlara ulaştırmaya itina gösteren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında da konforlu ve inançlı hizmet vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Kayseri Ulaşım A.Ş. tarafından halk otobüslerine kontrol yapıldı.

Vatandaşların daha konforlu seyahati için çalıştıklarına vurgu yapan Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Canbulut, mevzu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu denetimleri periyodik olarak gerçekleştiriyoruz. Tespit sonrası belirlenen mühlet içerisinde eksiklikler gideriliyor ve vatandaşlarımıza daha inançlı ve konforlu ulaşım sağlamış oluyoruz” dedi.

Esnafların da kendilerini desteklediğini söz eden Canbulut, “Bu kapsamda Kayseri Özel Halk Otobüsçüleri Odası İdaresi ve esnaflarımız da bizlere takviye veriyor. Toplu ulaşımın tüm paydaşlarına buradan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Otobüs İşletme Şefi Mehmet Çevikler ise plan dâhilinde gerçekleştirilen denetimler hakkında bilgiler vererek, “Isıtma sisteminden tutamaklara ve paklığa kadar araçların eksiklerini tespit ediyoruz. Tespit sonrası şoförlerimizden belirlenen mühlet içerisinde düzeltilmesini istediğimiz mevzuların takibini de yapıyoruz. Kontrollerimiz kış boyunca periyodik olarak devam edecektir” tabirlerini kullandı.