Kayseri Melikgazi’den zelzele seferberliği

Kayseri Melikgazi Belediye Lideri Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki zelzele nedeniyle zelzele...

Kayseri Melikgazi’den zelzele seferberliği

kayseri melikgazi den deprem seferberligi 1675694156 762

Kayseri Melikgazi Belediye Lideri Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki zelzele nedeniyle zelzele bölgesine iş makinaları ve muhtaçlık gereçleri ve seyyar WC ve mescit yolladıklarını söyledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Melikgazi Belediyesi olarak depremzedelere ve sarsıntı bölgesine her türlü yardım için hazır olduklarını söyleyen Lider Dr. Palancıoğlu, “Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerim iletiyorum. Cenabı Allah her türlü afetten, badireden ülkemizi korusun. Bilhassa Maraş, Malatya başta olmak üzere kimi vilayetlerimizde hasar büyük. Cenabı Allah tüm kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Biz de bu kapsamda sarsıntı olur olmaz çabucak organize olduk. Gereksinimi olan vatandaşlarımızı belediyemizde ağırladık. Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek Kahramanmaraş kentimize Koordinatör Vali olarak gönderildi. Kendisiyle ve AFAD ile daima irtibat halindeyiz. Belediye olarak 1 mazot tankeri, 2 kamyonet, 1 adet vinç, 4 iş makinası, 4 TIR, 1 seyyar WC, 1 seyyar mescit, 2 adet 4×4 kar kürüme aracı, 1 jenerator, 1 oksijen kaynağı ve depremzede vatandaşlarımız için temel gereksinimleri gönderiyoruz. Allah bu çeşit afetler ve zelzeleleri bir daha göstermesin. Zelzelede Türkiye’nin bir gerçeği. Biz de sarsıntı anından beri daima sokaktayız. Depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Temennimiz zayiat ve can kaybının artmamasıdır. Büyük geçmiş olsun diyorum” dedi.

photo 2023 02 06 14 03 17 1675694141 130

Kayseri’den sarsıntı bölgesine gönderilecek yardımlar için uyum ve istişare toplantısı düzenlediklerini belirten Lider Dr. Palancıoğlu şunları söyledi: “Biraz evvel de Sanayi Odamız’da yapmış olduğumuz bir uyum toplantısı oldu. Kızılay’ımız, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri OSB, Kayseri Ticaret Borsası, MÜSİAD, Kayseri Şeker, MAZLUM-DER, tüm hayırseverlerimiz, iş adamlarımız, sanayicilerimiz hepsine teşekkür ediyorum. Herkes bir ortaya geldi el ele verdi. Yardım çalışmasını devam ettiriyor. Büyükşehir Belediyemiz ise farklı bir çalışma yürütüyor. Ayrıyeten Kızılay’ımıza teşekkür ediyorum. Açılan zelzele yardımı hesabı vasıtasıyla nakdi yardımları depremzedelere ulaştırılacaklar.”