KAVA, XRP, LINK, TRX, RPL ve RNDR: Sıradaki Nedir?

Bitcoin, FTX’in çöküşünden bu yana en makûs performans gösterdiği ayı tamamlamak üzere. Lakin birkaç altcoin...

KAVA, XRP, LINK, TRX, RPL ve RNDR: Sıradaki Nedir?

Bitcoin, FTX’in çöküşünden bu yana en makûs performans gösterdiği ayı tamamlamak üzere. Lakin birkaç altcoin Mayıs ayında kayda bedel karlar elde etti. Kripto analisti Nivesh Rustgi, bu altcoin’lerden KAVA, XRP, TRX, RPL ve RNDR’nin teknik görümüne bakıyor. Bir başka analist Aaryamann Shrivastava ise LINK’i derinlemesine inceliyor.

KAVA, XRP, TRX, RPL, RNDR ve LINK için sırada ne var?

Kava fiyat analizi

Altcoin fiyatını yükselten olumlu katalizör, 17 Mayıs’ta yapılan bir ana ağ güncellemesinden geldi. KAVA’nın fiyatı, Blockchain’in randımanını ve güvenliğini artıran güncellemeden bir hafta evvel yükselmeye başladı. KAVA ayrıyeten token sahiplerinin projenin hibe ve ödül programlarının 2023 sonuna kadar sonlandırılması tarafındaki tekliflerinden de dayanak aldı. Teknik olarak, KAVA uzun vadeli takviye ve direnç düzeyi olan 1,14 dolardan dirençle karşı karşıya. Bu düzeyin üzerinde başarılı bir kırılma, alıcıları KAVA’yı 1,50 dolara hakikat itmeye motive edecektir. Alıcıların aşağı istikametli dayanağı 0,96 dolar ve 0,80 dolar düzeylerinde duruyor.

kava xrp link trx rpl ve rndr siradaki nedir 0 sc2OHz15KAVA günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Ripple fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP ay boyunca %7,29’luk bir çıkar elde etti. Ayrıyeten, altcoin fiyat artışının birçok son birkaç gün içinde gerçekleşti. Token, günlük transfer aktivitesinde, ekseriyetle olumlu bir ralliden evvel gelen bir artış kaydetti. On-chain tahlil firması Santiment’in Twitter’daki aktiviteyi bildirmesinin akabinde traderlar alım buyrukları yağdırdı.

Popüler görüşe nazaran, XRP tokeninin gerisindeki fintech şirketi Ripple, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na karşı açtığı menkul değerler davasını kazanmaya yakın. Kararın Haziran ayı üzere erken bir tarihte çıkması ihtimal dahilinde. Teknik olarak XRP, Ekim 2022 ve 2023 yıllık tepe düzeyleri olan yaklaşık 0,54 dolardan dirençle karşı karşıya. Bu düzeyin üzerinde başarılı bir kırılma, fiyatı yaklaşık 0,79 dolar olan 2022 kırılma düzeyine yükseltebilir.

kava xrp link trx rpl ve rndr siradaki nedir 1 BHScGMO5XRP günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

TRX fiyat analizi

Tron, merkezi borsalarda piyasa yapıcılığında kullanımı ve ağın geliriyle ilgili raporların manşetlere taşınmasıyla son birkaç hafta içinde popülerlik kazandı. Lakin, Tron’un merkezi olmayan finans kullanımı hudutlu. Bununla birlikte, Tether ihracı için önde gelen Blockchain platformu olmaya devam ediyor. Coin Metrics’in arz bilgilerine nazaran, Tron’daki USDT ölçüsü 40 milyar dolar. Ayrıyeten, Ethereum’daki stablecoin arzını 10 milyar dolar aşıyor.

Bir kripto araştırma firması olan Kaiko, Tron’un hakimiyetinin nedeninin, merkezi borsalardaki piyasa yapıcılar için süreçleri daha ucuz hale getiren düşük fiyatlar olabileceğini belirtiyor. Token Terminal datalarına nazaran, stablecoin transferleri Tron fiyatlarında bir artışa yol açıyor. Böylelikle, onu Ethereum’dan sonra en yüksek gelir getiren ikinci Blockchain haline getiriyor. TRX, yükselen üçgen formasyonundan 0,112 dolar gayesiyle bir yükseliş kırılmasına sahip. Formasyonun yükseliş gayesine ulaşılmadan evvel, alıcılar 2022’nin en yüksek düzeyi olan 0,093 dolar civarında bir dirençle karşılaşacak.

kava xrp link trx rpl ve rndr siradaki nedir 2 taUwUSv8TRX günlük fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

RPL fiyat analizi

Rocket Pool, Lido’dan sonra en tanınan ikinci merkezi olmayan likit stake türev platformu. Hildobby’nin Dune bilgilerine nazaran, toplam Ethereum stake havuzunda %3’lük bir pazar hissesine sahip. Ayrıyeten, son altı ayda iki kat büyüdü.

kava xrp link trx rpl ve rndr siradaki nedir 3 Eae6LpLjEn güzel Ethereum likit stake platformları / Kaynak: Dune

RPL’nin günlük grafiği yükseliş eğilimi gösteriyor. Ayrıyeten, RPL 52 dolarlık yatay dirençle sonlandırılmış daha yüksek bir düşük trend oluşturuyor. Alıcılar bu direnç düzeyini fethederse, RPL yükselen üçgen modeline dayalı olarak %60’lık bir üst taraflı gayeye şahit olabilir. CoinGecko datalarına nazaran token için tüm vakitlerin en yüksek düzeyi 61,90 dolar. Bu düzeyin üzerindeki bir fiyat kırılması, teknik olarak tokenı üst tarafta rastgele bir direnç olmaksızın fiyat keşif moduna sokacaktır. Öte yandan, satıcılar düzeltme durumunda 45,57 dolar ve 37,95 dolar üzere lokal düşük düzeyleri hedefleyecektir.

RNDR fiyat analizi

Render Token, yapay zeka modellerini eğitmek için grafik kartlarına muhtaçlık duyan şirketlerde artışla sonuçlanan son yapay zeka (AI) hype’ından yararlandı. RNDR, grafik süreç ünitesi (GPU) gücü için merkezi olmayan bir pazar yeri sağlayan bir protokol olan Render Network’e güç veren bir ERC-20 yardımcı program tokeni. RNDR’yi değişim aracı olarak kullanan Render Network, süreç gücünü kiralamak isteyen kullanıcıları boşta GPU’ları olanlarla buluşturuyor.

RNDR Mayıs ayında %5,5 bedel kazanarak ayın ikinci yarısında güçlü bir yükseliş kaydetti. Nansen’den alınan datalar, RNDR için akıllı token holdinginin bu yılın başından beri azaldığını gösteriyor. Bununla birlikte, RNDR’yi tutan eşsiz akıllı cüzdanların sayısı birebir periyotta doğrusal olarak arttı.

kava xrp link trx rpl ve rndr siradaki nedir 4 gt9A8TkLRNDR tutan akıllı para cüzdanlarının sayısı ve toplam bakiyeler / Kaynak: Nansen

RNDR 2,13 dolar direnç ve dayanak düzeyi etrafında değerli bir dalgalanma sergiledi. Bunun üzerinde takviye oluşturursa, tokenin 3,19 dolar ile 2,13 dolar ortasında değerli bir pivotal paralel aralığa girmesi mümkün. Bu ortada 3,19 doların üzerinde en az direnç var. Bu yüzden, altcoin 2022’nin en yüksek düzeyi olan 5,29 dolara ulaşma potansiyeline sahip. Aşağı tarafta, alıcıların 1,62 dolar ve 0,90 dolarlık mahallî düşük düzeylerde dayanak bulması mümkün.

LINK fiyatının bu düzeye ulaşması gerekiyor

Chainlink, 6,46 dolardan süreç görüyor. LINK, Mayıs başındaki çöküşün akabinde 7 doların üzerine çıkmayı başaramadı. Yaklaşık üç haftadır altında sıkışıp kalan altcoin, yatırımcılarının birçoklarını bir düzgünleşme için çaresiz bıraktı. Bu LINK sahipleri, çoğunluğu şu anda su altında. Bu yüzden, kripto piyasasındaki en büyük kaybedenlerden kimileri bunlar oldu.

kava xrp link trx rpl ve rndr siradaki nedir 5 5wYC6CbJLINK 1 günlük grafik

Yazı sırasında, 623 bin adresin yaklaşık %78’i ziyanda. Bu nedenle, potansiyel olarak arzlarını tekrar kârlı hale getirebilecek bir tetikleyici bekliyor.

kava xrp link trx rpl ve rndr siradaki nedir 6 V2T11z5YChainlink yatırımcıları zararda

Bu tetikleme fakat LINK fiyatı yaklaşık %6 oranında artarak 6,85 dolar düzeyine ulaştığında gerçekleşecek. Bu fiyat düzeyinin LINK için çok değerli olmasının nedeni, 2,3 milyar dolar pahasında bir talep duvarının burada duruyor olması. Ortalama 6,85 dolardan yaklaşık 356 milyon LINK token satın alan 40 bin adres, altcoin üstte belirtilen işareti geçtiğinde para kazanmaya devam ediyor.

kava xrp link trx rpl ve rndr siradaki nedir 7 NU65Veb4Chainlink GIOM

Genel olarak, bu çeşit olaylar bir varlık için yükseliş tetikleyicileri olma eğilimindedir. Bu da şu anda LINK fiyatı için kritik değere sahip. Zira bunu yapmazsa yatırımcıların piyasadan çıkması olası. Bir satın alma çılgınlığı başlatmak için katalizör vazifesi görmenin ötesinde, 6,85 dolara yükselmek altcoin fiyatına çok gereksinim duyulan birtakım dayanakları de sağlayacak. Bu düzey, değerli bir teknik gösterge olan 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) çabucak üzerinde Bir dayanak yeri olarak sürdürülmesi, LINK’in 7 dolar düzeyini aşma talihine sahip olmasına ve sonunda 200 günlük EMA’yı 7.10 dolara vurmasına müsaade verecek. Bu düzeyin üzerinde bir günlük mum çubuğu kapanışı LINK fiyatını Nisan düzeylerine getirecek. Böylelikle, Nisan ortasındaki %17’lik çöküşün en son toparlanmasını destekleyecek.