Karantinada olması gereken çiğ köfteci satış yaparken yakalandı

Kırklareli'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğu için karantinada olması gereken çiğ köfteci dükkanda satış yaparken yakalandı.

Karantinada olması gereken çiğ köfteci satış yaparken yakalandı
18 Ağustos 2020 - 10:34
Reklam


Kırklareli’nde Balkan Caddesi'nde Kovid-19 tanısı konulan bir esnafın dükkanını açtığı ihbarını değerlendiren polis ve sağlık ekipleri bölgede araştırma yaptı.

Ekipler, kontrollerde M.A'nın virüs tanısı sebebiyle izolasyonda bulunması gerektiğini tespit etti.

M.A. evine götürülmek üzere ambulansa bindirildiği sırada, "Benim bir yerim ağrımıyor, ağrım sızım yok ki", "Ateşim çıkmadı ki", "Dükkana bir şeyler almaya geldim, eve gidecektim" sözlerini sarf etti.

M.A'ya karantina tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 3 bin 150 lira ceza uygulandı.


ALIŞVERİŞTE YAKALANDI

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Kırklareli Babaeski ilçesine bağlı Büyükmandıra beldesinde de benzer bir olay yaşandı. Karantina tedbiri bulunan M.T.  alışveriş yaparken yakalandı. 

Babaeski İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Büyükmandıra  beldesinde yaptıkları  asayiş kontrolü  sırasında M.T'nin kimliğini sorguladı. Kontrolde  M.T'nin  Koronavirüs tanısı sebebiyle izolasyonda bulunmasının gerektiği  tespit edildi.

M.T'ye karantina tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 1593  sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanununun 282. maddesi gereği  3 bin 150 lira idari yaptırım  cezası  uygulandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum