Karamollaoğlu’na Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı soruldu: Güçlü bir ihtimal olabilir

Saadet Partisi önderi Temel Karamollaoğlu, Karar TV ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında Taha Akyol ve...

Karamollaoğlu’na Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı soruldu: Güçlü bir ihtimal olabilir

Saadet Partisi önderi Temel Karamollaoğlu, Karar TV ekranlarında yayınlanan Gündem Özel programında Taha Akyol ve Elif Çakır’ın sorularını yanıtladı. Karamollaoğlu’na 2023’te gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6’lı masanın çıkaracağı ortak adayla ilgili bir soru da yöneltildi.

“KILIÇDAROĞLU, GÜÇLÜ BİR İHTİMAL OLABİLİR”

Taha Akyol’un sorduğu “Kılıçdaroğlu’nun Altılı Masa’nın ittifakıyla Cumhurbaşkanı olması ihtimaline ne dersiniz?” sorusuna Karamollaoğlu şu yanıtı verdi: “İhtimal, güçlü de bir ihtimal olabilir biraz evvel söylediğiniz konulardan ötürü ancak bir ihtimal. Biz, Kılıçdaroğlu da dâhil 6 partinin başkanları, ‘Bunu seçim tarihi belirli olduktan sonra ilan edeceğiz’ dedik”

“KENDİ PARTİSİ İÇERİSİNDEKİLER KILIÇDAROĞLU’NU ADAY GÖSTERMEK İSTİYOR”

Gösterecek ortak adayla ilgili Karamollaoğlu, “Kılıçdaroğlu’nu kendi partisi içerisindekiler aday olarak görmek istiyor. Bu olağan bir şey. Lakin onun adaylığı konusundaki niyetimi söyleyemem. Bizim gündemimizde cumhurbaşkanı adayı yok. Yalnızca televizyonlarda bu konuşuluyor. Halkın kederi karnının doyması, haksızlıkların giderilmesi, adaletin sağlanması. Halkın kederi kimin cumhurbaşkanı olacağı değil. Cumhurbaşkanı adayı konusu televizyonlarda halkı oyalamak için gündeme getirilen bir mevzu. Erdoğan’ın halkın dayanağını yitirdiğinin kanaatindeyim. Erdoğan’ın güçlü bir aday olmadığı kanaatindeyim. Şuan ülkede tek bir kişi var, karar veriyor ve uyguluyor. Bu sistem değişmeden hiçbir yarar çıkmaz. Yetki bir kişinin elinde. Siz onu etkileyemiyorsunuz. Bizim burada temel sıkıntımız halkın sorunlarını çözecek bir siyaset üretecek bir arkadaşı koymak ve onun da kesinlikle bu altı siyasi parti ile dayanışma içinde olması.” açıklamalarını yaptı.