Kaftancıoğlu argümanları yalanladı

İSTANBUL (İGFA) – CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı seri paylaşımlarla...

Kaftancıoğlu argümanları yalanladı

Kaftancıoğlu argümanları yalanladı - 02/12/2022

İSTANBUL (İGFA) – CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı seri paylaşımlarla “İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’na hakaret ettiği” tezlerini yalanladı.

“En hoş karşılık sandıkta verilinceye kadar kendileri söylemeye, kendileri oynamaya devam etsinler” diyen Kaftancıoğlu, “Keyifli ve daha inandırıcı senaryolar diliyorum kendilerine…Söylediğim sav edilen, hatta iftirası atılan ‘şizofreni’ tabirinin tıbbi bir teşhis olup hakaret olarak kullanılamayacağını en güzel biz doktorlar biliriz. İfadeyi hakaret gayeli kullanmak, bu tanıyı almış hastalarımıza en büyük hakaret olur zira. Hasebiyle yalan” sözlerine yer verdi.

Kaftancıoğlu ayrıyeten, kendisinin söylediği tez edilen öbür tabirlerin ise “ırkçı ve ayrımcı” olduğunu belirterek, “Yaşamı boyunca nefret telaffuzunun karşısında durmuş biri olarak nefret ve ayrıştırıcı telaffuz kullanmadım, bundan sonra da kullanmam” diye konuştu.

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz günlerde farklı gazetelerde, Canan Kaftancıoğlu ile Ekrem İmamoğlu ortasında büyük bir tansiyon yaşandığı tez edilmişti.