İzmirli uygun fiyatlı et eserleriyle buluşturulacak

Halkın Bakkalı, Halkın Kasabı reyonlarıyla yenileniyor İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım...

İzmirli uygun fiyatlı et eserleriyle buluşturulacak

Halkın Bakkalı, Halkın Kasabı reyonlarıyla yenileniyor

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonunun değerli bir ayağı olarak hayata geçirdiği Halkın Bakkalı mağazaları Halkın Kasabı reyonlarıyla yenileniyor. Artan enflasyona karşı sağlıklı ve uygun fiyatlı eti İzmirliler ile buluşturacak şubelerden birincisi 2 Aralık’ta Bornova Doğanlar’da açılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin halka sağlıklı, ucuz ve emniyetli besin ulaştırmak için kentin farklı bölgelerinde yaygınlaştırdığı Halkın Bakkalları, “Halkın Kasabı” reyonlarıyla yenileniyor. Hizmet kalitesini arttırmak için Halkın Bakkalı mağazalarında yapılanmaya giden İzmir Büyükşehir Belediyesi, dönüşüm sürecini tamamladı. Büyükşehir iştiraki İzTarım A.Ş.’nin kırsalda küçük üreticiye can suyu olan Ödemiş Et Entegre Tesisi’nde hazırlanan işlenmiş ve karkas et eserleri, artan enflasyona karşı uygun fiyatla İzmirlilere sunulacak. Yenilenen yüzüyle hizmet verecek Halkın Bakkallarının birincisi 2 Aralık’ta Bornova Doğanlar’da açılacak.

“Hesaplı ve kaliteli eti vatandaşlarımıza ulaştıracağız”
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Ekonomik manada güç günler geçirdiğimiz bu türlü bir periyotta, hesaplı ve kaliteli eti vatandaşlarımıza ulaştıracağımız için memnunuz. Kendi yatırımımızla kurduğumuz Ödemiş Et Entegre Tesisi’nde hem karkas olarak kısmı yapılan hem de işlenerek paketlenen et eserlerimiz, yenilenen marketlerimizde satışa sunulacak. Yoksullukla gayret çalışmalarımız kapsamında ekonomik durumu yeterli olmayan vatandaşlarımızın sofralarına katkıda bulunmak bizim için çok değerli. Kentliyi âlâ, adil, hesaplı ve pak besinle buluşturmaya, marketlerimizi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Uygun fiyatlı et eserleri ve daha fazlası
İzmir Büyükşehir Belediyesi garantisiyle yüzde 100 danadan kıymanın kilosu 110 lira, kuşbaşı etin kilosu 135 lira ve doğal fermente kasap sucuğunun kilosu 140 liradan satışa sunulacak. Genişletilmiş et reyonunda tüketiciler taze ve sağlıklı et eserlerinin yanı sıra İzmirli markasının et, süt ve bitkisel eserlerine de ulaşabilecek. Mağazalarda ayrıyeten kooperatiflerin doğal eserleri de satışa sunulacak.

Halkın Bakkalı marketleri, aralık ayı içerisinde Buca, Bornova, Karşıyaka, Konak ve Menemen’de hizmet vermeye başlayacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı