İSİB’ten, Erbil Building Fuarına Milli Katılım Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 23-26 Mayıs tarihleri ortasında Irak Kürt Bölgesel İdaresine bağlı Erbil...

İSİB’ten, Erbil Building Fuarına Milli Katılım Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 23-26 Mayıs tarihleri ortasında Irak Kürt Bölgesel İdaresine bağlı Erbil kentinde gerçekleştirilen Erbil Building Fuarına ulusal iştirak tertibi gerçekleştirdi. 

Milli İştirak tertibine Türkiye’den İSİB ile birlikte 10 firma katıldı. Fuara İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’ni temsilen Yönetim Konseyi Üyeleri Kerem Ünlü ile Murat Erenoğlu iştirak etti.

IBKY Başbakanı Mesut Barzani tarafından fuar ve stantlar ziyaret edilirken, Irak Kürt Bölgesel İdaresi Yatırımlar Bakanı Dr. Mohammed Shukri ve IBKY Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Aydın Maruf, İSİB standını ziyaret ederek heyet yöneticileri ile görüştü.

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Erbil Başkonsolosu Memet Mevlüt Yakut ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Ataşeleri Kerem Tuzlu ve Kemal Bahadır da standımızı ve iştirakçi üye firmaları ziyaret ederek fuar ve bölge hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

Milli İştirak tertibinin başarılı geçtiğini tabir eden İSİB İdare Konseyi Üyesi Kerem Ünlü, fuar hakkında şunları söyledi: “Irak, 2,5 milyar dolarlık iklimlendirme kesimi ithalatı ile Türkiye için stratejik bir ülke pozisyonunda. Türk İklimlendirme bölümü olarak şu an yüzde 12’ye yakın ihracat büyüklüğü ile ülkede 3. pozisyonundayız. Coğrafik yakınlığımız, kültürel benzerliklerimiz bölümümüz ismine ülkede önemli bir avantaj sağlıyor. Fuara 10 firma ile katıldık. Katıldığımız firmaların hepsi fuardan çok mutlu kaldı. İSİB olarak bölümümüz firmalarını fuar mühletince standımızda ağırlamaktan ve görüşmelerine konut sahipliği yapmaktan memnunluk duyduk.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı